Wyniki finansowe Targów w Brnie zaskoczeniem dla wszystkich

Kalendarz imprez targowych w roku 2019

Animal Tech 12-15.05.2019

Od 12 do 15 maja w brneńskim Centrum Wystawienniczym odbędą się Międzynarodowe Targi Produkcji Zwierzęcej Animal Tech oraz Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Oba wydarzenia tworzą największą wystawę branżową zwierząt hodowlanych w Republice Czeskiej. Ponad 800 rodzajów bydła, owiec, kóz, świń oraz koni prezentowanych jest w ramach krajowych mistrzostw, pokazów i zawodów z udziałem czeskich oraz międzynarodowych członków jury.

Targi Animal Tech odbywają się w latach nieparzystych. Wystawcy podczas nich prezentują technologie produkcji zwierzęcej, dzięki czemu Targi TechAgro w latach parzystych mogą skoncentrować się na produkcji roślinnej. Animal Tech odwiedzi blisko 38.000 zwiedzających. Tematy wiodące targów to hodowla zwierząt, genetyka, weterynaria, jak również technologie i technika rolnicza ukierunkowana na produkcję zwierzęcą. Grupą docelową targów są przede wszystkim specjaliści - hodowcy, zootechnicy, rolnicy i weterynarze. Częścią programu towarzyszącego targom jest Środkowoeuropejski Kongres Weterynaryjny. W tym samym miejscu i czasie odbędzie się również Narodowa Wystawa Myślistwa.

Stainless 15-16.05.2019

10. jubileuszowe, dwudniowe Międzynarodowe Targi Stali Nierdzewnych to wysokiej klasy spotkanie specjalistów przemysłu stalowego przy ogromnym, międzynarodowym udziale zarówno wystawców jak i odwiedzających. W targach bierze udział 150 firm, a 80% z nich to wystawcy zagraniczni. Co ciekawe, jest to najwyższy wskaźnik ze wszystkich imprez targowych w Brnie. Wśród zwiedzających 40% stanowią obcokrajowcy - ponad tysiąc przyjeżdża z zagranicy.

Idet/Pyros/Iset 29.05- 01.06.2019

Pod koniec maja tereny targowe w Brnie trafią we władanie wojska, straży pożarnej i policji. Ta impreza targowa, zaprojektowana jako platforma proeksportowa dla czeskiego przemysłu obronnego i bezpieczeństwa szczyci się obecnością najważniejszych przedstawicieli świata polityki i wojska Republiki Czeskiej. Największym wystawcą będzie Ministerstwo Obrony Narodowej a krajem partnerskim Szwecja. W targach wezmą udział wojskowe delegacje zagraniczne i przedstawiciele zagranicznych ministerstw z 20 krajów całego świata.

Urbis Smart City Fair 05-06.06.2019

Targi Urbis Smart City Fair zaprezentują wszystkim zainteresowanym nowoczesne technologie komunalne dla miast inteligentnych (SMART). Targi są połączone z konferencją międzynarodową. To już trzecie spotkanie specjalistów, którzy zajmują się nowoczesnymi rozwiązaniami dla miast oraz gmin - Smart Cities - oraz wdrażają je.

MSV 07-10.10.2019

Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV to nie tylko najważniejsze wydarzenie przemysłowe w Republice Czeskiej oraz w całej Europie Środkowo-Wschodniej ale również najważniejszy punkt w kalendarzu Targów Brneńskich. W tym roku targi MSV wkraczają w siódmą dekadę istnienia, w 2019 roku odbędzie się ich 61. edycja. Organizatorzy oczekują ponad 1.600 wystawców, z czego połowa przyjedzie z zagranicy. Ich stoiska zobaczy około osiemdziesiąt tysięcy specjalistów. Jednocześnie z Targami MSV odbędą się kolejne dwie imprezy specjalistyczne - Transport a Logistika dla sektora transportu, oraz Targi Envitech ukierunkowane na ekologiczne rozwiązania dla przemysłu.

Tematem przewodnim MSV będzie Przemysł 4.0 oraz Fabryka Cyfrowa, czyli digitalizacja produkcji - jeden z głównych kierunków w dzisiejszym procesie innowacji w przemyśle. Tematem przewodnim Targów Envitech będzie gospodarka o obiegu zamkniętym - gospodarka zasobami, będąca kluczowym trendem w zakresie zrównoważonego rozwoju w przemyśle i handlu oraz kierunkiem kształtowania przyszłego rozwoju. W 2019 roku kolejny raz zostanie położony nacisk na projekty Start-up.

Rehaprotex 29.10-01.11.2019

W dniach od 29 października do 1 listopada odbędą się Targi Artykułów Rehabilitacyjnych, Kompensacyjnych, Protetycznych i Ortopedycznych Rehaprotex. Targi są skierowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, słuchową czy wzrokową zainteresowanych leczeniem i rehabilitacją oraz dla tych, którzy są aktywnymi członkami Projektu Senior Pass lub interesują się nim. Impreza zostanie wzbogacona o warsztaty pielęgnacyjne.

Wood-Tec 29.10-01.11. 2019

Targi Wood-Tec to najważniejsza impreza targowa dla przemysłu drzewnego i meblowego w Republice Czeskiej i na Słowacji, wpierana przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Maszyn do Obróbki Drewna Eumabois. W ramach tej organizacji czeskie stowarzyszenia zawodowe współpracują w zakresie produkcji maszyn do obróbki drewna, obróbki drewna i produkcji mebli.

Targi Wood-Tec 2019 zwrócą uwagę na kluczowe trendy wspólne dla wszystkich branż przemysłu w automatyce, robotyce, digitalizacji oraz zaprezentują rozwiązania z zakresu braku wykwalifikowanej siły roboczej. Częścią targów jest również sekcja komponentów do produkcji mebli. Po raz pierwszy program towarzyszący obejmie praktyczne pokazy zastosowania nowoczesnych maszyn, urządzeń oraz technologii, które zaciekawią przede wszystkim małe firmy oraz indywidualnych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą.

Spółka akcyjna Targi Brno (Veletrhy Brno, a.s.)

To jeden z głównych graczy na rynku targowym Europy Środkowej. Podstawą działalności firmy jest organizacja targów i wystaw. Spółka oferuje także kompleksowe usługi wystawiennicze, realizację zabudowy targowej, wynajem pawilonów i pomieszczeń w Centrum Wystawienniczym, organizację wydarzeń towarzyszących targom itp.

Brno, drugie co do wielkości po Pradze, czeskie miasto tradycyjnie utożsamiane jest właśnie z targami, które odbywają się w tym mieście nieprzerwanie od czasu Wystawy Kultury Współczesnej Czechosłowacji, czyli od 1928 roku. Podpisanie z końcem 2015 roku umowy nabycia od niemieckiego potentata targowego Messe Düsseldorf 61% akcji spółki oraz zakup udziałów od mniejszościowych właścicieli pozwoliło Miastu Brno przejąć w 100% prawo własności w spółce wystawienniczej Targi Brno.

Przedstawicielem spółki Veletrhy Brno w Polsce jest Agencja Promocji Eksportu, tel.: +48 34 3669888, +48 601 162323, e-mail: agencja@targi.brno.pl