Wyspacerować opakowanie

Wyspacerować opakowanie
Limitowaną edycją puszki firma Ball Packaging Europe chce uczcić obchody Światowego Dnia Chodzenia.

Unikalne opakowanie nawiązuje do zdrowego stylu życia. Można na nim znaleźć grafikę przedstawiającą chodziarzy oraz hasło „recykling puszek chroni środowisko” zachęcające do proekologicznych zachowań. Ball Packaging zamierza zachęcić mieszkańców Warszawy do przejścia ulicami miasta w niedzielę 7 października w ramach akcji „Maszeruję-Kibicuję”.

- W 17 polskich miastach uczestnicy marszów otrzymają napój izotoniczny w unikatowej puszce. Jako Ball Packaging Europe chcemy w ten sposób wesprzeć chodziarzy na trasie, jak również zainspirować do świadomej troski o środowisko. Działania te wpisują się w realizowaną przez firmę koncepcję Zrównoważonego Rozwoju, której jednym z filarów są starania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Aluminiowa puszka w 100 proc. nadaje się do recyklingu, co jest niewątpliwą korzyścią środowiskową – tłumaczą organizatorzy.

Akcję wspiera Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL.

Uczestnictwo w obchodach World Walking Day będzie jedyną okazją do zdobycia unikatowej puszki wyprodukowanej w fabryce firmy Ball w Radomsku. Produkt ten bowiem nie trafi do dystrybucji handlowej.

Warszawską grupę chodziarzy poprowadzi Robert Korzeniowski. Mieszkańcy stolicy, pokonując trasę o długości 5 kilometrów, będą aktywnie wspierać uczestników 10-kilometrowego biegu „Biegnij Warszawo”.

Oprócz stolicy, wydarzenia z okazji Światowego Dnia Chodzenia odbędą się również w: Koszalinie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu, Rzeszowie, Zielonej Górze, Opolu, Łomży, Puławach, Bielsku-Białej i Wałbrzychu oraz w mniejszych miejscowościach: Dobczycach, Słupi, Olsztynie k/ Częstochowy i Bukowej.

Obchody World Walking Day przypadają tradycyjnie w pierwszy weekend października.