Wytłaczarki Leister

Wytłaczarki Leister
Firma Heisslufttechnik Flocke będąca dystrybutorem firmy Leister Process Technologies w Polsce wprowadziła na rynek nowe modele urządzeń przeznaczonych do łączenia tworzyw sztucznych metodą ekstruzyjną. Mowa tu o ręcznych wytłaczarkach z serii Weldplast.

Pierwsze z dwóch urządzeń Leister, ręczny ekstruder Weldplast S2 został zaprojektowany w 3 wersjach: do spawania PP i PE lub PP, PE i PVC-U oraz PE, PP, TPO. Wytłaczarka jest wyposażona w szereg udoskonaleń, które umożliwiają wydajne spawanie praktycznie w każdych warunkach i bardzo precyzyjną regulację parametrów pracy. Możliwa jest obsługa szerokiej gamy tworzyw, m.in. polipropylenu, wszelkich odmian polietylenu oraz wspomnianego nieplastyfikowanego polichlorku winylu.

Ze względu na swoje niewielkie wymiary, niską masę i kompaktową obudowę wytłaczarka dobrze sprawdza się przy długotrwałym spawaniu m.in. konstrukcyjnych tworzyw sztucznych, płyt, rur czy też elementów basenów. W standardzie posiada cyfrowy panel sterujący parametrami pracy z programatorem i pamięcią ustawień, obrotowe uchwyty, obustronne podajniki drutu oraz bezszczotkowy napęd dmuchawy.

Drugi z nowych ekstruderów Leister, Leister Weldplast S6 przeznaczony jest do zgrzewania najgrubszych geomembran i folii uszczelniających m.in. pod wysypiska odpadów i zbiorniki wodne oraz płyt konstrukcyjnych nawet do 40 mm. Wydajność wytłaczarki dochodzi do 6 kg wytłaczanego tworzywa na godzinę.

Leister Weldplast S2 zostały wyróżniony Złotym Medalem podczas ostatnich targów Poleko w Poznaniu.

Czytaj więcej: Wytłaczarki 83

brak
 

Nagrzewnice powietrza, dmuchawy gorącego powietrza, pistolety do obróbki punktowej (uszlachetnianie, spawanie, zgrzewanie, obkurczanie, nitowanie)

Polska