Zrównoważony rozwój w branży opakowań

Oczywiście, nie zabraknie na targach zagadnień związanych z opakowaniami PET. W 2010 roku około 785 mld litrów napojów, a więc około 35% produkcji światowej, zostało rozlanych właśnie do tego typu pojemników. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie w segmencie wód niegazowanych, które coraz częściej bywa stosowane także w branży napojów alkoholowych, jak piwo, wino czy napoje wysokoprocentowe. Przewiduje się, że w 2014 roku butelki PET będą stanowić 43% rynku, pokonując puszki jako materiał opakowaniowy dla napojów bezalkoholowych. Nawet rynek beczek na piwo otwiera się właśnie na użycie PET. Wzrastająca tendencja do zmniejszania rozmiarów i ciężaru opakowań oraz rosnący problem kradzieży tradycyjnych stalowych kegów powodują, że lekkie jednorazowe beczki stają się coraz bardziej popularne.

Innym nowym rozwiązaniem prezentowanym na targach będzie kartonowa puszka, która może służyć jako opakowanie dla napojów gazowanych. Do tej pory na rynku można było spotkać jedynie oparte na celulozie opakowania do napojów niegazowanych.

Targi drinktec 2013 to największa na świecie impreza wystawiennicza w branży opakowań do napojów. Organizatorzy spodziewają się około 1500 wystawców z 70 krajów. Targi odwiedzi około 60 tys. odwiedzających z ponad 170 krajów.