arburgSOLUTIONworld – świat rozwiązań i odpowiedzi

arburgSOLUTIONworld – świat…

Arburg będzie oferował interaktywną powierzchnię wystawienniczą na targach Chinaplas 2024 w Szanghaju (hala 4.1, stoisko D42). Imponujący arburgSOLUTIONworld będzie latarnią morską w morzu przetwórstwa tworzyw sztucznych, skupiającą wiedzę doradczą Arburga i zapewniającą odwiedzającym prawdziwą wartość dodaną. Eksperci z Arburg China będą dostępni na pięciu stanowiskach wokół wysokiej kolumny LED, aby udzielać spersonalizowanych porad na aktualne tematy i prezentować produkty cyfrowe, a także rozwiązania i usługi automatyzacji.

Chiny zbudowały największą na świecie sieć 5G, a transformacja cyfrowa jest obecnie głównym tematem dla wielu przetwórców tworzyw sztucznych. W arburgSOLUTIONworld klienci i zainteresowane strony otrzymają potrzebne im odpowiedzi i rozwiązania.

Arburg: Dostawca eksperckich rozwiązań

Arburg jest nie tylko innowacyjnym producentem maszyn, ale także dostawcą kompleksowych rozwiązań dla przetwórstwa tworzyw sztucznych i liderem w branży w zakresie transformacji cyfrowej. arburgSOLUTIONworld zawiera połączoną wiedzę i doświadczenie firmy w takich tematach, jak zwiększanie wydajności poprzez automatyzację, program zrównoważonego rozwoju arburgGREENworld, projektowanie form i technologia aplikacji, a także serwis i szkolenia. Eksperci Arburg udzielają praktycznych porad i współpracują z klientami, aby znaleźć odpowiednie dźwignie do zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom produkcyjnym, które są dostosowane do ich wymagań.

office-bild-arb00196652
Na targach Chinaplas 2024 Arburg zgromadzi swoją wiedzę konsultingową w arburgSOLUTIONworld, interaktywnej strefie wystawienniczej. Eksperci Arburg zgromadzeni wokół interaktywnej kolumny LED będą udzielać porad na tematy takie jak transformacja cyfrowa, automatyzacja i usługi.

Cyfrowe produkty i usługi zwiększają wydajność

Dzięki produktom takim jak system komputerowy Arburg ALS i arburgXworld, portal klienta, który można z nim połączyć w sieć, Arburg pokazuje, w jaki sposób cyfryzacja może znacząco przyczynić się do zwiększenia efektywności energetycznej i produkcyjnej maszyn i systemów. W reprezentatywnej ankiecie przeprowadzonej w listopadzie 2023 r. 96 procent użytkowników wskazało, że są bardzo zadowoleni lub zadowoleni z ALS, szczególnie pod względem przejrzystości, poprawy jakości danych i zmniejszenia przestojów maszyn. W rezultacie respondenci byli w stanie zwiększyć OEE (overall equipment effectiveness - ang. ogólną efektywność sprzętu) i ogólną wydajność zakładu średnio o ponad 26 procent. Do tego dochodzi system sterowania Gestica z inteligentną pomocą i funkcjami pilotażowymi, które pomagają użytkownikom pracować z optymalnymi parametrami procesu. Wszystkie maszyny do formowania wtryskowego na targach Chinaplas będą wyposażone w bramę IIoT i połączone za pośrednictwem ALS. Pulpit maszyny będzie wyświetlany na dużym ekranie, a na wtryskarkach Allrounder będą również dostępne terminale maszynowe.

Lokalne rozwiązania automatyzacji

Innym tematem, na który Arburg będzie informował odwiedzających Chinaplas, jest potencjał zautomatyzowanej produkcji wtryskowej. Wraz z lokalnymi partnerami Arburg wdraża szeroką gamę rozwiązań automatyzacyjnych. W fabryce Arburg Technology Factory (ATF) w Pinghu maszyny są dostosowywane do specyficznych wymagań klienta - aż do kompletnego gniazda produkcyjnego. Klienci mogą również poddać swoje formy walidacji i wziąć udział w kursach szkoleniowych. Zapewniane jest im kompleksowe wsparcie w zakresie zastosowań.

Flexlift to liniowy system zrobotyzowany przeznaczony na rynek azjatycki. Na targach Chinaplas 2024 będzie obsługiwał dwie aplikacje: produkcję komponentów LSR na Allrounder 470 E Golden Electric i adapterów technologii medycznej na hybrydowym Allrounder 470 H.

office-bild-arb00191867
"ALS mobile" przyczynia się do większej przejrzystości i wydajności produkcji. Ten mobilny system komputerowy Arburg zapewnia bezpośredni dostęp do wskaźników dotyczących maszyn, zamówień i jakości.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233