battenfeld-cincinnati: rozwiązania do koekstruzji dla polskiego producenta profili

battenfeld-cincinnati: rozwiązania…

W 2019 r. firma Decco SA. - polski producent profili okiennych - zakupił dwie wytłaczarki battenfeld - cincinnati. Maszyny te spełniały oczekiwania polskiej firmy w takim stopniu, że wkrótce podjęła ona decyzję o złożeniu zamówienia na kilka następnych urządzeń do koekstruzji austriackiego producenta.

Dzięki zajmującym niewiele miejsca modelom typu piggy-back, składającym się z wytłaczarek głównych i współwytłaczarek, zakład produkcyjny Decco w Suwałkach, rozszerzył swój park maszynowy do 20 linii. Obecnie Austriacy instalują u polskiego klienta ostatnie egzemplarze z tegorocznego dużego zamówienia.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wsparcia i rozwiązań maszynowych firmy battenfeld - cincinnati. Właściwie od momentu rozpoczęcia naszej działalności w 2004 roku bazujemy na wytłaczarkach z Wiednia - mówi Piotr Domaszewski, dyrektor zarządzający polskiego producenta profili.

- Zaawansowana technologia i wysoka wydajność wytłaczarek wspiera produkcję wysokiej jakości, trwałych profili dla około 350 klientów w 30 różnych krajach. Decco stale rozszerza swoją ofertę produktów o kolejne nowoczesne, innowacyjne systemy profili, aby sprostać specyficznym warunkom i potrzebom swoich klientów, zarówno pod względem wzornictwa, jak i wydajności.

Istotnymi aspektami są również zrównoważony rozwój i recykling. Właśnie dlatego polski przetwórca tworzyw sztucznych zdecydował się na zakup rozwiązań w zakresie koekstruzji, które umożliwiają produkcję wielokolorowych wzorów oraz integrację w warstwie środkowej profili materiałów pochodzących z recyklingu. W tym celu Decco wykorzystuje nie tylko własne odpady produkcyjne ale również regranulaty PVC pochodzące z rynku.

Zaprojektowane przez battenfeld-cincinnati maszyny typu piggy-back stanowią alternatywę pozwalającą na oszczędzanie miejsca, co jest niezwykle istotne w przypadku ograniczonej przestrzeni na hali produkcyjnej. We wszystkich rozwiązaniach dostarczonych do Decco, główną wytłaczarką jest maszyna twinEX 78-34 o wydajności do 290 kg/h, w połączeniu z conEX NG 65 jako koekstruderem. Dwuślimakowa wytłaczarka stożkowa o wydajności do 250 kg/h jest zamontowana na wytłaczarce równoległej, dzięki czemu miejsce na podłodze jest potrzebne tylko dla tej ostatniej. Oprócz oszczędności miejsca, konfiguracja typu piggy back zapewnia również oszczędności w zakresie kosztów, dzięki wspólnej szafie sterowniczej oraz wysokiej efektywności energetycznej. Integracja oprzyrządowania jest prosta i konfigurowalna dzięki elastycznej konstrukcji ramowej współwytłaczarki.

- Oszczędność miejsca z pewnością była dla nas zachętą do zakupu. Ale równie ważne są efektywność energetyczna i wydajność obu wytłaczarek, które gwarantują ekonomiczną produkcję profili wysokiej jakości - komentuje Piotr Domaszewski.

pr-20220311-decco-1Czytaj więcej: