e-connect.expert view rozszerza ofertę wsparcia online o transmisję na żywo

e-connect.expert view rozszerza…

Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów, a jedno video więcej niż jedno zdjęcie. Dzięki transmisjom wideo w czasie rzeczywistym Engel rozszerza zakres usług swojego wsparcia online i ofertę serwisu zdalnego. Około trzech czwartych wszystkich poważnych awarii można rozwiązać na odległość. Czas znalezienia błędu skraca się o 70 procent

e-connect.expert view to nazwa nowej oferty, którą Engel opracował podczas pandemii koronawirusa, gdy nie można było świadczyć usług serwisowych na miejscu w normalnym wymiarze. Ofertę przetestowali liczni klienci. Dzięki temu liczba awarii, które można rozwiązać online znacznie urosła. Zwiększa to dostępność instalacji produkcyjnych, zmniejsza czas przestojów i redukuje koszty serwisu.
W klasycznej wersji wsparcia online technik serwisu Engel ma dostęp do powierzchni sterownika wtryskarki. e-connect expert view dostarcza za pomocą video dodatkowych informacji o statusie podzespołów maszyny i o otoczeniu wtryskarki. W ten sposób można znaleźć większe spektrum przyczyn błędów bez przyjazdu serwisu na miejsce i zdalnie je usunąć.

Optyczne rozpoznawanie tekstu w pakiecie

Szereg innowacyjnych funkcji sprawia, że współpraca przez komunikatory wideo jest szczególnie wygodna. Operator lub konserwator maszyny na miejscu czy też technik serwisu Engel mogą dowolnie rysować po obrazie video, aby przykładowo wskazać na trudno dostrzegalne detale.

e-connect.expert view pracuje z optycznym rozpoznawaniem tekstu (OCR), aby automatycznie identyfikować numer ID podzespołów maszyn i przejmować go do zgłoszenia serwisowego. To ogranicza ryzyko błędów powstających przy wpisywaniu.

engel-at-fakuma-2021-e-connect-expert-view

Zacznij od razu ze smartfonem

Całkowity zakres osiągów e-connect.expert view jest dostępny niezależnie od używanego sprzętu. Korzystanie z komunikatorów wideo jest możliwe przez smartfon i tablet oraz okulary AR do rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality). Jedynym wymaganiem jest połączenie z Internetem. Inne sprzęty czy produkty software nie są potrzebne. Klient otrzymuje od technika serwisu Engel link do platformy e-connect.expert, by od razu rozpocząć współpracę. Nawet niski poziom transmisji danych od 300 kbit/s wystarcza, aby połączenie wideo odbywało się bez zakłóceń.

Smartfony i tablety umożliwiają bardzo łatwy dostęp do nowych opcji serwisowych. Ponadto Engel stawia na wirtualną formę współpracy w ramach rzeczywistości rozszerzonej AR. Zaletą okularów AR jest to, że ma się obie ręce wolne do pracy z maszyną. Dodatkowo w formie tekstu, animowanych obiektów lub krótkich sekwencji video można wyświetlać informacje, które ułatwiają wspólną pracę.

Reportaże

Forum