Chcę otworzyc firmę przetwarząjącą tworzywa sztuczne
Biznesplan

1 maj 2008, 22:03 generalix

Witam!Jestem z woj. łódzkiego (Kutno) wraz z kolegą chcę otworzyć firmę zajmującą się produkcją granulatu i przetwórstwem tworzyw sztucznych.Jestem na etapie bardzo wstępnej informacji na ten temat tylko szukam narazie informacji na czym to polega.Proszę o korespondencję drogą e-mail, o informacją jak otworzyć taką firmą jakie maszyny należałoby zakupić i jak wygląda tego typu rynek.Bardzo proszę o zrozumienie i pomoc w tym kierunku.Mój e-mail to robert.marciniak@onet.eeu bardzo prosze o korespondencję drogą e-mail w celu wspólnej porady.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedz!

7 maj 2008, 18:47 janusz1_1

Witam !
Też się właśnie nad tym zastanawiam - do pozyskania folie i kubki plastikowe z 2 dużych zakładów pracy na MIEJSCU (dobowo około 6000 - 8000szt mokrych kubeczków ) 1000 - 2500 butelek po napojach , 50 - 100 m3 zużytej folii różnej grubości .

Poproszę również o wskazówki dotyczące maszyn i opłacalności

Pozdrawiam
Janusz

Anonymous
16 cze 2008, 21:18 *.205.177.125

zainwestuj w zagęszczarkę zakupię 20 ton m-c aglomeratu PP zadrukowany z metalizą.

Radosław

21 lip 2008, 11:50 pawmech

Dzien dobry!
Jesli potrzebujesz maszyn do recyklingu wejdz na moja strone www.pawelciborski.pl

23 lip 2008, 19:38 michu007

Też zastanawiam się nad przetwórstwem TS. Tylko czy jest to jeszcze opłacalne? Ceny przemiałów są niskie a odpadów dość wysokie (to zauważyłem na giełdzie). Sam nie wiem co zrobić. Robienie przemiałów chyba nie jest już tak opłacalne jak rok temu. Może ktoś z bardziej doświadczonych coś poradzi? Podpowie? Może lepiej zacząć od razu w produkcje?

30 paź 2008, 19:20 multiplast

Ceny twórzyw zależą jak wszystko od ceny ropy. Jeżeli ta jest wysoka to i również ceny tworzyw oryginalnych idą w górę przez co rośnie zapotrzebowanie na przemiały i regranulaty.To tak jak z jazdą na benzynie i LPG. Do pewnego momentu jest to opłacalne ale potem przestaje być.

Osobiście traktuję szeroko rozumiany recycling jako bardzo przyszłościowy biznes. Pozwala na obniżanie kosztów produkcji oraz jakby nie było wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Dokładając wahania na światowych rynkach ropy naftowej oraz pamiętając o tym iż ceny tworzyw sa silnie skorelowane z cenami właśnie tego surowca warto się nad tym zastanowić.


Krzysztof
www.multiplast.info
Urządzenia do pakowania
Przetwórstwo Tworzyw SztucznychOdpowiedz Nowy temat