Chcę otworzyć recykling opon - proszę o pomoc!
Biznesplan

21 lip 2008, 17:54 szymon200

Witam,wpadłem na pomysł otwarcia małej linii do "utylizacji" opon..ze względu na dośc dobry dostęp do zużytych opon
Firma miałaby się znajdowac w woj. dolnośląskim lub lubuskim..Proszę o jakies opinie na ten temat,jakie maszyny sa potrzebne,jaki jest ich koszt,co po przeróbce takiej opony ma powstać,zeby miało duży popyt na rynku i wszelkie wazne info w tej sprawie. Z góry dziękuję i przepraszam za wszelkie ogólniki...jestem laikiem..Pozdrawiam leestwan@vp.pl

Radmir

22 sie 2008, 22:16 grupaeko

informacje o maszynach do recyklingu opon są dostępne w internecie - wystarczy przeglądarka. co do opłacalności to przy niewielkim przerobie ZEROWA. Musiałbyś przerabiać kilakset ton miesięcznie żeby np cementownia chciała z toba rozmawiać. Cena za kJ energii uzyskanej ze spalenia zmielonych opon to grosze - nie starcza na mielenie i transport. Cały urok biznesu to opłaty produktowe - ale tu potrzeba finezji i kapitału. pozdrawiam i życzę powodzenia.

30 paź 2008, 18:57 multiplast

Temat recyclingu opon wydaje się być interesującym i zarazem bardzo przyszłościowym. Analizując informacje publikowane w mediach można pousić się o stwierdzenie że w najbliższych latach osoby zajmujace się tego typu działalnością będą mogły liczyć na koninkturę w prowadzonym biznesie.

Pamiętam, że jakiś czas temu zetknąłem się z informacją iż jest już opracowana technologia wykorzystująca materiał powstały z recyclingu opon do celów budowy dróg. Innymi słowy, zużyte opony przerabiano na materiał mający być swoistym odpowiednikiem bądź wręcz zamiennikiem asfaltu o lepszych od niego właściwościach. Warto rozważyć ten temat. Opon są setki milionów a w samej Polsce musimy w zasadzie wybudować wszystkie drogi. Temat poddaję jako propozycję do rozważenia.

Tadeusz
www.multiplast.info
Urządzenia do pakowania i PTSOdpowiedz Nowy temat