Chcę założyć firmę zajmującą się PTS. Czy to dobry biznes?
Biznesplan

Przemo30
10 lut 2013, 13:17 Przemo30

WITAM WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW JESTEM TU NOWY WIĘC MAM KILKA PYTAŃ CHCĘ ZAŁOŻYĆ POD POZNANIEM FIRMĘ ZAJMUJĄCĄ SIĘ PRZETWÓRSTWEM TWORZYW SZTUCZNYCH CZY JEST TO DOBRY BIZNES
ORAZ JAKIE DOKUMENTY SĄ MI POTRZEBNE DO OTWARCIA FIRMY. PODKREŚLAM ŻE ZAPLECZE FINANSOWE POSIADAM (ZALEŻY JAKIE NA POCZĄTEK JEST POTRZEBNE). WŁASNOŚCIOWY WARSZTAT OKOŁO 35 METRÓW KWADRATOWYCH MYŚLĘ ŻE NA POCZĄTEK WYSTARCZY ORAZ PLAC NIE UTWARDZONY OKOŁO 600 MK.NA RAZIE PLASTIKI BĘDĘ ODKUPOWAŁ OD KOLEGI KTÓRY ZAJMUJE SIĘ SEGREGACJĄ PLASTIKU I ON BĘDZIE MI GO DOWOZIŁ WŁASNYM TRANSPORTEM.( ALE NIE UKRYWAM ŻE SAM TEZ ZA JAKIŚ CZAS BĘDĘ CHCIAŁ GO ODBIERAĆ OD RÓŻNYCH FIRM ZA DARMO)- CZEKAM NA ODPOWIEDZI I PORADY POZDRAWIAM :)

Kubi
11 lut 2013, 10:36 Kubi

WITAJ KOLEGO.
CO ROZUMIESZ PRZEZ PRZETWÓRSTWO TWORZYW?
MYŚLĘ, ŻE CHCESZ HANDLOWAĆ PRZEMIAŁAMI SKORO DYSPONUJESZ TYLKO 35 METRAMI POWIERZCHNI...
NA TEJ POWIRZCHNI UMIEŚCISZ JEDYNIE MŁYNEK I TO NIEWIELKI.
ODBIERANIE "ZA DARMO" ODPADÓW TO RACZEJ MAŁOPRAWDOPODOBNE. POPROSTU SĄ SETKI TAKICH, KTORZY ZAPŁACĄ ZA ODPAD POPRODUKCYJNY.
JEŚLI JUŻ ZACZNIESZ "SKUPOWAC" ODPADY, TO TEŻ JEST POTRZEBNA JAKAŚ PODSTAWOWA WIEDZA O POLIMERACH (CHODZI O TO, ŻEBYŚ NIE WYMIESZAŁ KILKU RODZAJÓW TWORZY ZE SOBĄ).
OPŁACALNOŚĆ: JEŚLI ZNAJDZIESZ ODBIORCÓW, TOWAR BEDZIE DOBREJ JAKOŚCI, SPOREJ ILOŚCI I DO TEGO W ATRAKCYJNEJ CENIE, TO MOZE BYĆ TO OPŁACALNE.
POZDRAWIAM I ZYCZĘ POWODZENIA.

Anonymous
11 lut 2013, 23:45 *.25.24.205

W zakresie opłacalności możesz rozwinąć temat np. przemiał profili okiennych pozostałych po produkcji. Cena zakupu vs cena zbytu przemiału.

Dodatkowo co do podstawowych wiadomości, co najlepiej obecnie opłaca się poddać przemiałowi.
Pozdrawiam

Mariuszklodz
12 lut 2013, 14:10 Mariuszklodz

KUBI dobrze mówi !!
Wydaje mi sie że nie masz za duzego pojęcia o tworzywach , dlatego ja bym ci odradził. Z tym odbiorem odpadów od firm się troche pomyliłeś - to nie lata 90 żeby firmy oddawały go a darmo , w dzisiejszych realiach odpady się sprzedaje i to czasami po takich cenach że ciężko ci go będzie zmielić i sprzedać z zyskiem większym niż 20-30gr. Dzisiaj ciężko będzie ci się przebić w tym środowisku zaczynając od zera (chodzi mi o kontakty - nie wątpie że pieniądze masz). Kupić byle jaki odpad to nie problem ale później przerobić go i sprzedać to już gorzej dlatego rozejrzyj się na rynku w cenach i zobacz czy dasz rade. Jeśli chodzi o opłacalność tego biznesu na 35m kw to wątpie w to dzisiaj zarabia się na ilości sprzedaży marże są niskie transport drogi i jeśli nie sprzedaż chociaż tych 10-20T/mc to co ci z tego zostanie? a na 35m przerobić tyle odpadu - ciężko to widze
życze powodzenia - w klienta też nie jest łatwo trafić jednemu materiał będzie się podobał ale cena będzie nie taka a inny będzie marudził na jakość tak już jest przemyśl zanim sie na to zdecydujesz bo jak pewnie wiesz włożyć trzeba nie mało a czasy idą nie pewne.

Anonymous
12 lut 2013, 22:05 *.29.207.69

Wszyscy koledzy dobrze Ci radzą i życzą . Może pomyśl o czymś innym ?

Forum