Drogi Plastigo i Haitiana rozeszły się
Wiadomości

14 paź 2011, 0:00 Plastech

Częstochowska firma Plastigo kończy współpracę z chińskim dostawcą wtryskarek koncernem Haitian. Obiecuje jednak, że ze sprzedaży wtryskarek nie zrezygnuje i zastąpi azjatyckiego producenta innym. Drogi Plastigo i Haitiana rozeszły się czytaj>>

17 paź 2011, 23:40 Kevin_klein

"W tej chwili wiele wskazuje na to, że Haitian chcąc sprzedawać wtryskarki w Polsce........" to śmieszne !!!!
To zdanie powinno brzmieć: Jeżeli polscy przetwórcy będą chcieli kupować maszyny Haitian'a .......
Fakty są następujące: Haitian produkuje 30.000 maszyn i sprzedaje je na całym świecie. Rynek Polski to kilkadziesiąt wtryskarek rocznie.
Firma Plastigo nie robi "łaski" azjatyckiemu potentatowi, że sprzedaje (sprzedawała) jego produkty.
Zastanawiający jest również fakt, że Plastigo zerwało współpracę z Haitian'em, a on dalej będzie dostarczał części na potrzeby serwisu. Na miejscu użytkowników wtryskarek Haitian zastanowił bym się, czy to może być prawdą :-|
Wygląda bardziej na to, że Plastigo próbuje zachować twarz i zamydlić Klientom oczy.
I chyba nie jest tajemnicą, kto tu komu odmówił współpracy ;-)

18 paź 2011, 23:54 Spl_lodz

Ja jestem ciekaw kim są Ci potencjalni partnerzy...?

Rachela

Anonymous
20 paź 2011, 20:18

Wątpliwość budzi także stwierdzenie: "Można powiedzieć, że postawa Haitiana była bardzo mało elastyczna i w związku z tym musieliśmy zareagować w taki właśnie sposób..."
W jaki sposób? Z dnia na dzień kończąc wieloletnią współpracę z chińskim potentatem w sektorze maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, bez alternetywnego dostawcy?
Panie Dyrektorze czas w końcu postępować zgodnie z zasadą Fair Play wobec swoich Klientów!
Mydlenia oczu z pewnością nie można zaliczyć do pozytywnych doświadczeń...

21 paź 2011, 1:09 Kevin_klein

Wobec stwierdzenia: „w związku z diametralną zmianą polityki wobec dystrybutorów europejskich ze strony producenta wtryskarek Haitian oraz faktem, że zmiany te sprzeczne są z przyjętą przez naszą Firmę strategią rozwoju, informujemy, że nie będziemy już kontynuować współpracy z naszym dotychczasowym dostawcą.”
Nasuwa się pytanie: dlaczego inni europejscy dystrybutorzy nie zerwali współpracy z Haitian'em ???
A może wkrótce polscy przetwórcy będą mogli wreszcie kupić maszyny Haitian'a w cenach rynkowych, a nie jak dotychczas: w cenach dyktowanych przez Plastigo ?
Panie Dyrektorze proszę o odpowiedź. I niech Pan się nie chowa za plecami swojego chlebodawcy, tylko rzetelnie się wypowie. Przecież zna Pan klientów Plastigo i może im Pan spojrzeć prosto w oczy .....
A może nie ?

25 paź 2011, 2:03 Kevin_klein

Nie doczekamy się, jak sądzę wypowiedzi Pana Dyrektora ds. (Niedo)Rozwoju z firmy Plastigo :-(
I trudno się dziwić ......
Ciekawe czy Haitian się ustosunkuje do bzdur wypisywanych przez ww. Dyrektora ?

4 lis 2011, 0:58 Kevin_klein

Fakty są takie: Plastigo schodzi z rynku jako przedstawiciel marek Haitian i Zhafir. Firmie pozostaje mało stabilne Shini i STAR, który wkrótce wypowie usługi Plastigo, jak zrobił to Haitian....... Przykro patrzeć na taką klęskę ......:O...... Panowie Dyrektorowie do raportu (do zwolnienia)!!!!! a nie ludzie, którzy budowali tą Firmę !:] ;] !:]

4 lis 2011, 16:25 Iebm

Och , widzę że emocje Tobą silnie targają , a ja bardzo szanuję Plastigo : weszło na rynek polski z maszynami , które rynek zaakceptował i przez wiele lat na tym firma zarabiała pieniądze , a o to głównie chodzi. Nie znamy prawdziwych powodów zerwania współpracy , ale to co zrobiło Plastigo zasługuje na szacunek. Oczywiście pomijam tu moją opinię o produkcie , uważam wtryskarki haitiana za słabe maszyny .

5 lis 2011, 1:10 Kevin_klein

Iebm napisał:
... a ja bardzo szanuję Plastigo : weszło na rynek polski z maszynami , które rynek zaakceptował i przez wiele lat na tym firma zarabiała pieniądze , a o to głównie chodzi. Nie znamy prawdziwych powodów zerwania współpracy , ale to co zrobiło Plastigo zasługuje na szacunek. .....

Zgadzam się z Szanownym Przedmówcą. Rola Plastigo (wcześniej Dospel Plastics) we wprowadzeniu marki Haitian na polski rynek jest niezaprzeczalna. W moich komentarzach starałem się powiedzieć, że taka firma, jak Plastigo może ponieść klęskę na skutek działań niekompetentnej kadry zarządzającej.
Przyczyną zerwania współpracy był właśnie brak kompetencji Panów Dyrektorów i konsekwencje ich działań w zakresie obsługi Klienta, doradztwa technologicznego, polityki cenowej (!), a przede wszystkim relacji na linii Haitian - Plastigo itp. Moim skromnym zdaniem Właściciel Plastigo powinien wyciągnąć z tego wnioski i nie zwalniać wartościowych pracowników z serwisu czy działu handlowego, bo to oni pracują na zysk Firmy, ale pogonić darmozjadów i pochlebców z kadry menadżerskiej.

5 lis 2011, 9:24 Iebm

Rozumiem :)

5 gru 2011, 23:10 Tajemniczy

Witam,Może drogi się rozeszły ale myśle że może to wyjść klientom na dobre.Nowa marka jaką będzie Borsche niczym nie ulega jakości maszyną Haitian z tą różnicą że zespół serisu jest dużo lepszy niż firmy Mapro która przejeła dystrybucje Haitiana na Polske.Firma Mapro chwali się że odeszli z Plastigo najlepsi specjaliści i że Haitian zrobił to całe zamieszanie z uwagi na lepszą obsługe klientów kluczowych czyli dużych koncernów międzynarodowych.Niestety nie jest to prawdą ponieważ osoby które aktualnie pracują w szeregach Mapro Polska pracowały w firmie Plastigo i to te same osoby zajmowały ową obsługą tych klientów.
Poza tym wcale nie są to osoby wysoko wykwalikowane.
Moim zdaniem współczuje klientom którzy zdecydują się na współprace z tą firmą i tym zespołem.Odpowiedz Nowy temat