Dylemat
Teoria i praktyka

5 gru 2013, 9:45 Koczek

WITAM KOLEDZY :D
Koledzy mam taki dylemat .
Jakiś czas temu zleciłem zrobienie formy wtryskowej z bólem udało się .
Wypraski zlecam firmie zewnętrznej i tu mam problem ,
cena usługi według mię jest dość wysoka i prawdopodobnie wytwórca kombinuje z tworzywem ( to mię najbardziej boli ) mam komponenty o różnych parametrach .
Komponenty wykonywane są z PA6 + 15% włókna szklanego .
Forma 6 krotna waga komponentu około 1g

KOLEDZY doradzie czy warto zakupić w moim przypadku jakąś używaną wtryskarką nadmienię również że ja nie mam doświadczenia w tworzywach.
Chce zakupić wtryskarką w kwotach 10-12 tys


5 gru 2013, 18:17 Jarek_k

Kolego wtryskarke możesz kupić juz za 3000 zł:) ale to nie istotne sama nauka może być problemem będziesz kogos do obsługi potrzebował wiec może warto zainwestować ta kasę w pomiary twojego pojemnika bądź porady fachowców wydaje mi się ze to będą mniejsze koszta oraz czas:)

Rachela

5 gru 2013, 22:26 Gerbito

Jeżeli mówisz o tak małych kwotach to znaczy że detale są PO PROSTU małe. Zastanów się czy w ogóle chce ci sie w to bawić?? Jeżeli masz zbyt i to KONKRETNY to faktycznie można się połasić na zakup maszyny ale ja bym się nie brał za maszynę za 10 tysi bo na starcie nigdzie nie kupisz w stanie LUX maszynki tylko normalne będzie że dołożyć do tego 3ba będzie + człowiek i jego wypłaty, + peryferia (suszarka, chłodziarka - ostatecznie z kranu woda),pomieszczenie (na "piździułki" to i garaż może być) + prąd. Zawsze jest jakieś Halo. Lepiej pogadaj z kimś kto zrobi ci kalkulacje na detal czy w sumie sumaru to napewno sie opłaci i jak chcesz włożyć w to 10 tysi to szykuj kolejne 10 na niespodziewane wydatki.

6 gru 2013, 18:18 Koczek

Dzięki !

13 gru 2013, 22:29 Koczek

Koledzy a gdybym się uparł i chciał zakupić wtryskarką to na jakie spoglądać i od jakich cen zaczynają się interesujące oferty .(znajomy mi radził abym szukał półautomatów ).
Fajnie by było gdybyście jeszcze podrzucili gdzie szukać.
Z góry dziękuje za podpowiedzi .

14 sty 2014, 21:08 Desable

Wiem, że pytasz tu głównie o zakup maszynki, ale obecnie na rynku jest tyle firm świadczących takie usługi, że może pozbieraj równolegle oferty od innych firm na taki detal?

27 sty 2014, 11:32 Elektropts

Na budżet 10000zł polecam Ci polskie wtryskarki Ponar żywiec ich nazwy FO lub monomat zależy z jakich lat.

Używanych wtryskarek produkowanych w latach 80 -70tych, nie trzeba się obawiać, te wtryskarki potrafią pracować naprawdę bardzo długo. Jeśli wtryskarka jest kompletna, nawet usunięcie jakiejś usterki w elektryce lub hydraulice nie jest wysokim kosztem. Po za tym mimo,że te wtryskarki były produkowane wiele lat temu to posiadają funkcje pracy w trybie ręcznym, półautomatycznym i automatycznym oraz funkcję ochrony formy i wiele innych opcji.

29 sty 2014, 15:07 Iebm

Po co Ci kłopot z wtryskarka ? Jeżeli masz konkretne zamówienie na dużą ilość detali w szerszym przedziale czasowym ( miesiące , lata ?) to podam Ci namiary na dobrego i uczciwego fachowca który napewno Cię nie oszuka .

3 lut 2014, 8:12 Koczek

Dzięki koledzy za pomoc już zakupiłem .
Teraz będę was czasami prosiło o pomoc w obsłudze i procesie przetwarzania .
kupiłem Asburga z 93 r.

3 lut 2014, 19:24 Gerbito

W takim razie witaj w gronie ustawiaczy, technologów i nie tylko ;)Odpowiedz Nowy temat