Efekt złota z połyskiem
Projekt

Anonymous
6 gru 2010, 16:47 *.206.32.137

Witam

Mam takie pytanko w związku z malowaniem na złoty kolor odlewów z gipsu akrylowego. Nie jestem pewien, czy wybrałem dobry dział. Jeśli nie proszę admina o jego przerzucenie z wodpowiednie miejsce.

Pytałem już po firmach galwanicznych, metalizacyjnych, a nawet w tych gdzie produkuje się bombki choinkowe i nikt nie jest w stanie mi pomóc.

Mam dokładnie taki puchar jak na zdjęciu i zrobiłem sobie z niego odlew z gipsu akrylowego. I nie mam pojęcia, jak uzyskać taki kolor złoty błyszczący jak na zdjęciu, albo chociaż zbliżony.

Próbowałem lakier w sprayu metaliczny, ale to widać, że to nie jest to. Wszystko wygląda na matowe. Już dosłownie skończyły mi się pomysły. Może ktoś z Was jest mi w stanie pomóc?

Pozdrawiam

Rachela

16 lut 2012, 17:26 Pebart

Ja kiedyś kupiłem spray w puszce właśnie z kolorem złotym i srebrnym błyszczący lustro jak prawdziwe złoto galwaniczne są takie w sprzedaży tylko trzeba się popytać w dużych sklepach budowlanych. Sam wypróbowałem i potwierdzam. Jest tylko jeden problem powierzchnia malowana musi być gładka błyszcząca ale i na to jest sposób należy kupić lakier bezbarwny o wysokim połyski i pomalować statuetkę min.2x i na to dopiero ten lakier złoty też 2x i masz doskonały falsyfikat.
BogdanOdpowiedz Nowy temat