Ergis przejmuje drukarnię
Wiadomości

11 kwi 2007, 0:00 Plastech

Spółka Ergis, największy wytwórca wyrobów z folii i PVC w kraju przejęła nowosądecką Drukarnię BAAD zaliczaną do grona czołowych polskich producentów opakowań miękkich do wyrobów cukierniczych, lodów, napojów, przypraw i chemii gospodarczej. Ergis przejmuje drukarnię czytaj>>

Radsuł

Anonymous
11 kwi 2007, 18:24 *.99.31.116

Nie chciałbym być niegrzeczny, ale uważam, że za błąd w nazwie polimeru: PCV zamiast PVC portalowi zajmującemu się rynkiem tworzyw sztucznych należy się nagana. Moi drodzy... tak nie można ;) . Oczywiście może to być wynik zwykłego błędu edytorskiego, ale to już nie pierwszy raz gdy się z tym nagminnie używanym, niepoprawnym skrótem stykam na tym portalu. Rozumiem laików, ale nie zawodowców 8)

11 kwi 2007, 22:30 pawelw

Witaj,

Nie mamy żadnych wątpliwości, że należy używać skrótu PVC, ale oczywiście PCV jest tak nagminny, że producenci sami go używają, a nawet pozycjonują się na niego w internecie.

Sprawdziłem właśnie w google - w kategorii stron w języku polskim jest aż 383.000 stron z PCV :O i około 652.000 stron z PVC. Chyba trzeba zorganizować akcję anty-PCV.

Nasz mały błąd edytorski ;) właśnie poprawiliśmy.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że nam należy się nagana, a Tobie pochwała za czujność.Odpowiedz Nowy temat