Folia rozdmuch, problemy.
Teoria i praktyka

9 sty 2015, 8:48 Kamil220288

Witam mam kilka pytan odnosnie produkcjii foli z pe( polietylenu).
1. Czesto przy cienszych foliach tzw. Balon tanczy gora doł, czym to moze byc spowodowane?
2. Produkujemy folie z tzw. Zakladkami, skad biora sie marszczenia na rogach, oraz czasami folia nachodzi na siebie.
3. Dlaczego regranulat na jednej maszynie zachowuje sie prawidlowo, a na innej ten sam material nie chce "isc", chodzi mi szczegolnie o efekt tzw. Gazowania.
4. Jak wyglada pelzanie foli?

Racimir

20 sty 2015, 12:33 Stroinski

Witam.
Ciężko odpowiedzieć na Pańskie pytania, jednak postaram sie jakoś pomóc.
Przede wszystkim chodzenie balona góra-dół bedzie spowodowane z nierównomiernym podawaniem surowca na cylindrze. Może być także przyczyną nierównomierne chłodzenie balona, badz nierównomierne ustawienie głowicy (Szczeliny). Zmarszczenia spowodowane są złym ustawieniem łopat prowadzących zakładki. Bardzo często zdarza się iż maszyna maszynie nie jest równa. Jest to zależne od wielu czynników m.in:Długość ślimaka, moc grzejna,złe ustawienie temperatur, rodzaj ślimaka itp. Podam nr tel gdyby miał Pan jeszcze jakieś pytania.605412140

18 lut 2015, 18:41 Mick84

Witam,,
może również coś pomogę.
Balon może "tańczyć", ponieważ źle ustawione jest jego chłodzenie, tak jak mój przedmówca wspomniał.
Przy cieńkich foliach trzeba troszkę się pomęczyć. Prosze sprawdzić szczelność wszystkich wężów od talerza.
Wycieniając folię, zwiększa Pan prędkość na odciągu. Problem polega na tym, że wentylator nie ma za dużo czasu na schłodzenie balonu i mimo, że jest to cieńka folia balon się unosi - zwiększa Pan nadmuch powietrza i opada. Czasami zdarza się, że powietrza jest za dużo i dziurawi nam balon, Trzeba znaleźć kompromis między wydajnością oraz jakością. Zmarszki na zakładkach jak najbardziej są spowodowane złym ustawieniem łopat, ale często również pojaiają się przy nierównej folii. Czy jest obrów w głowicy? Ważna jest również średnica głowicy - ustnika oraz samego talerza.
Proszę pisać na priv jak coś.

PozdrawiamOdpowiedz Nowy temat