Gospodarka efektywna surowcowo?
Wiadomości

12 lip 2012, 0:00 Plastech

Parlament Europejski przyjął uchwałę odnośnie efektywnej surowcowo gospodarki na naszym kontynencie. Zachwala ją jako kolejny krok w stronę rozwoju „zielonej gospodarki” w Europie. Niestety oprócz rozsądnych zaleceń, znalazły się w niej także absurdalne zapisy. Gospodarka efektywna surowcowo? czytaj>>

Racisław

Nie-eko-poz
12 lip 2012, 13:05

Absurd goni absurd. Nie tylko euro-politycy, ale również (a może przede wszystkim) duże korporacje chcą decydować za nas i narzucać swój porządek świata.

Dajmy na to, że w celu zmniejszenia zużycia energii zrezygnuję za zmywarki do naczyń. Odezwą się wtedy Ci od zasobów wody, że za dużo zużywam myjąc naczynia ręcznie. Mało tego. Bo jeśli sam nie zrezygnuję ze zmywarki, to ktoś mi po prostu odłączy prąd.

Przykład z gazety: IBM chce na Bornholmie przeprowadzić eksperyment, w którym konsumpcja prądu zostanie uzależniona od jego podaży. Jeśli ta będzie mała, w domu nie da się równocześnie uruchomić pralki, zmywarki i innych urządzeń. Czyli mój własny dom ma kiedyś za mnie decydować o zużycie prądu.

Bądźmy oszczędni, szanujmy naturalne zasoby, ale nie dajmy się ogłupić i uprzedmiotowić!

dw1981
12 lip 2012, 13:34 *.8.68.65

Bo to wszystko jest dla naszego ludzkiego szczęścia.

W jednym ze starych opowiadań Lema (Kongres Futurologiczny) przemoc objawiała się tym, że każdy, czy chciał czy nie, stawał się z automatu szczęśliwy. Podobny świat rysował już 80 lat temu Huxley w swojej powieści Nowy wspaniały Świat. Także w Folwarku Zwierzęcym zwierzęta "równiejsze" tłumaczyły, że one wcale nie dla własnej korzyści, ale dla szczęścia zwierząt "równych" tak się starają w ulepszaniu życia w folwarku.

Wszystkie te tytuły literackie zawierają jedną wspólną przestrogę.

Ale nie miejmy złudzeń - organizatorzy naszego ludzkiego szczęścia nie ustaną w wysiłkach, by poprawić świat.

Ponieważ każdy chciałby mieć ładną pogodę, więc teraz czas na przyjęcie dokumentu, który określi jaka temperatura powinna być latem, ile deszczu może spaść i z jaką siłą ma wiać wiatr.

Bo czyż europejska ludzkość nie zasługuje na ładną pogodę? Trzeba ją tylko zapisać i przegłosować.Odpowiedz Nowy temat