Kapsle na monety
Projekt

21 sty 2011, 16:17 Bazi85

Witam, chciałbym zając się produkcją kapsli na monety takie jak posiada w swojej ofercie NBP. Narazie na początek chciałbym się zająć produkcja jednego wymiaru kapsa, jeżeli wypali to może uda mi się produkować inne wymiary kapsli. Na dzień dzisiejszy chcę zając się produkcja kapsa o wymiarach śr zewnetrzna 31 mm, wewnetrzna 27,5mm. Mają sie charakteryzować dużą szczelnością zamkniecia, dużą przezroczystoscia oraz odpornoscia na zarysowania. Czy kapsle można wykonać z szkła akrylowego? Jaki polecacie do tego materiał, oraz jaka wtryskarke musiał bym zastosować, na początek chciałbym kupić wtryskarkę używaną, o jakich parametrach musiała by ona być? Czy wtryskarki chlodzone sa woda czy olejem, pewnie tak i tak wiec jaką lepiej wybrac? Czy macie jakieś namiary na sprawdzonego sprzedawce? Jak narazie nie zbyt sie na tym znam i nie chciał bym kupić jakiegos bubla. Prosze o pomoc i wszelkie sugestie. Zdjecia poniższe pogladowe.

Racimir

22 sty 2011, 0:27 Spl_lodz

Myślę, że PMMA to byłby odpowiedni wybór jednak nie mam pojęcia jak byłoby w przypadku szczelności.

Co do wtryskarki to wystarczy dobrać odpowiednie parametry do formy (tj. siły zwarcia, objętości wtrysku).
Pamiętaj, że parametry wtryskarki muszą być dopasowane do formy. Wtedy mamy najefektywniejszą produkcję.

Wtryskarki chłodzone są wodą (tj. woda krąży w chłodnicy oleju i w ten sposób utrzymuje zadaną temperaturę pracy oleju).

Z maszyn polecam Engel, Krauss maffei, Arburg, Battenfeld. Chociaż to wszystko zależy od modelu...

Sprawdzony sprzedawca maszyn używanych to np. Szczeppol z Łodzi.

Pozdrawiam

22 sty 2011, 18:13 Bazi85

Wielkie dzięki za podpowiedz, powiedzcie mi jaki to mniej wiecej koszt, wtryskarki, formy i schladzarki? Ogolnie patrzac na allegro, ceny wtryskarek sa tak zroznicowane, ze nie wiem dokladnie jaka by mi wystarczyla, patrzac na wymiary kapsli to pewnie forma mogla by byc na jednorazowo 5 kapsli (5 podstawek i 5 przykrywek). Napisałem meila do produzenta form, jak on by to widział, zastanawiam sie co w formach jest takie drogie przeciez to kawał dobrze obrobionej stali lub innego stopu. Jak myslicie na tak mała forme jaka wtryskarka wystarczy? Jaka siła dociku? Prosze o pomoc i wszelkie sugestie z góry dziekuje.Odpowiedz Nowy temat