Kuweta/wanna do dezynfekcji
Projekt

Anonymous
11 gru 2013, 12:57

Witam, chciałbym zrobić/kupić wannę do dezynfekcji o konkretnych wymiarach tj 233x35x20 analogiczną do tej przedstawionej na fotografii. Potrzebuję początkowo około 10 do 30 wanien. Czy możliwa jest produkcja w warunkach domowych ? Jaki materiał ? Ewentualnie prosiłbym o informacje jakie firmy mogłyby zająć się produkcja małoseryjna. Z góry dziękuje :)

11 gru 2013, 17:56 Widelm

Witam,

Polipropylen jest bardzo odporny na chemikalia. Przy okazji wiadomo coś o składzie środka dezynfekcyjnego? Jeśli zmieścisz wtryskarkę w domu, to tak, możesz produkować to w domowych warunkach ;).

Radosława

Anonymous
11 gru 2013, 18:19 *.105.9.78

Płyn do dezynfekcji nie zawiera środków żrących. Kuwete tą stosuje się do kąpieli racic u bydła. Stężenie środka oscyluje w okolicach 2%. Nie sprecyzowałem co miałem na myśli mówiąc o domowych warunkach :), chodzi bardziej o sposób zdecydowanie niskonakładowy. Jeżeli prototypy wzbudzą zainteresowanie wtedy pomyśle o szybszej formie produkcji. Obecnie potrzebuję maksymalnie 30 szt. Czy odlewanie ręczne wchodzi w grę ?

12 gru 2013, 17:27 Widelm

Witam,

do takich zastosowań najlepszy będzie wyżej wspomniany PP. Ręczne odlewanie nie wydaje mi się możliwe, jeżeli się mylę, koledzy po fachu zapewne mnie poprawią. Parę lat temu miałem mały projekt właśnie z odlewaniem w domowych warunkach. Przy czym to był plastyfikowany epoksydowanym olejem PVC (imitacja ludzkiej skóry na której młodzi chirurdzy przyuczali się do zawodu;). Ten proces to żelowanie i jest to możliwe do zrobienia chałupniczymi metodami. Możesz spróbować z małą ilością plastyfikatora i PVC pastotwórczym ale nie wiem jak będzie ze sztywnością i odpornością ( na kopyta;))wyrobu.

P.S. Inżynierowie, podają wymiary w [mm], pamiętaj o tym na przyszłość, bo będą się z Ciebie nabijać w pracy ;) Mała rada od kolego po fachu, także bez obrazy.

Pozdrawiam,
W

12 gru 2013, 18:37 Ramones

Sam PP nie nadaje sie do tego --poprostu peknie bardzo szybko jesli juz to PP modyfikowany EPDM-em a najlepszy bedzie copolimer.Gdzies juz widzialem takie kuwety byly robione dla przemyslu miesnego ,pamietam ze jakas firma ze Slupska specjalizuje sie w roznego rodzaju pojemnikach ,kuwet wlasnie dla przemyslu miesno-spozywczego.Powinienes cos dopasowac z ich oferty (no chyba ze juz splajtowali )a jesli sie uparles na wlasna produkcje tych kuwet to raczej bym poszedl w kierunku termoformowania.

13 gru 2013, 8:12 Echo_Plast

Najszybciej i najtaniej będzie wykonać taką kuwetę ze stali kwasoodpornej. Myślę, że produkt wykonany z takiego materiału będzie trwalszy niż tworzywa. Zapewne kwestie higieniczne też w tym przypadku będzie łatwiej przeskoczyć.

18 gru 2013, 22:09 Marekzaba31

Witam , masz trzy wyjścia na zrobieni wstępnej serii ;
- pierwsze zrobić prototyp formę z aluminium wystarczają one na około 500 szt. , tańsze niż normalna forma
- drugie zrobić projekt i napisać program na maszynę CNC i zrobić to w narzędziowni z płyt PP lub innych
- trzecie rozwiązanie - kupić taką wannę w sklepie i szukać klienta a potem wykonać formę np. w chinach które są tańsze niż u nas np. forma x u nas 120,000 w chinach 19,000 $ ale czas oczekiwania 4 miesiąceOdpowiedz Nowy temat