Literatura nt. Wtryskiwania, wytłaczania
Teoria i praktyka

18 cze 2014, 9:08 Kamil1206

Witam. Jestem w kwestii wtryskiwania, wytłaczania itp.itd. całkowitym laikiem. Studiuję Inżynierię produkcji i chciałbym we własnym zakresie posiąść wiedzę na tematy tychże sposobów obróbki tworzyw. Byłbym wdzięczny za podanie literatury która pozwoliłaby mi zrozumieć podstawy/działanie tych maszyn oraz całego procesu gdyż chciałbym w przyszłości pracować w tym kierunku. Pozdrawiam

24 cze 2014, 11:35 Easychemistry

Zapraszam do czytelni na Twojej uczelni i do wypożyczenia jakiejkolwiek książki z tematyki przetwórstwa tworzyw. Np. "Przetwórstwo tworzyw wielkocząsteczkowych" Sikory. To na początek powinno Ci wystarczyć. Jak będziesz potrzebował większej ilości informacji to już musisz bardziej sprecyzować czego konkretnie potrzebujesz. Ale zacznij od ogólnego podręcznika.
Pozdrawiam

24 cze 2014, 18:28 Gerbito

Takie formułowanie to to ja lubie i ROZUMIEM :D
Ja pomoge tylko w jednej kwesti - http://www.tworzywa.pl/pl/270,270/270/strona1/art318.html
pamietaj że jeżeli chodzi o te forum jeżeli masz problem to nie bój sie pytać nawet o błahe rzeczy z tego względu że najmniejsze problemy czasem okazują się poważnymi problemami w tej dziedzinie gdzie nas mocno potrafią zadziwić a tu jest dużo osób głodnych dalszej wiedzy i chęci pomocy innym. co do litertury to jeszcze ci dopowiedzą :D
POZDRAWIAM

Rachela

25 cze 2014, 7:50 Jangdu

Co do wtryskiwania:
Technologia Wtrysku pana Andrzeja Smorawińskiego

Konstrukcja form wtryskowych do tworzyw termoplastycznych pana Henryka Zawistowskiego

Ustawianie procesu wtrysku - Szymon Zięba/Henryk Zawistowski

Materiały firmy DuPont

28 cze 2014, 12:23 Kamil1206

Dziękuję za odpowiedź ;) Chciałbym się jeszcze tylko dowiedzieć jak zapatrujecie się na biznes w tym kierunku? Czy jest to sfera dynamicznie rozwijająca się która potrzebuje nowych bodźców czy raczej przebicie się w tej kwestii wymaga niemal cudu? ;)

29 cze 2014, 1:09 Easychemistry

Jak masz w zanadrzu nowe bodźce i większą gotówkę to w każdej branży się odnajdziesz. Tylko pamiętaj że nie sposób coś wyprodukować czy kupić maszynę, ale być przy tym konkurencyjnym lub stworzyć dla klienta jakąś wartość dodaną.

29 cze 2014, 21:21 Gerbito

każdy biznes ma swój kierunek... masz swój ??Odpowiedz Nowy temat