Plastech vs KI
Teoria i praktyka

10 gru 2012, 10:17 Tomekzez

Witam.
Przeglądam ten portal i jestem nim bardzo zafascynowany. W pracy zajmuję się tworzywami sztucznymi, a dokładnie analizami ich cen. Korzystam również z innych serwisów kiweb oraz pieweb. Stąd moje pytanie dlaczego miedzy cenami z zagranicznych serwisów i polskich są takie różnice. Dla przykładu tona HDPE w październiku wg Plastech to 1440,7 euro, a wg pieweb 1555 euro. Czy ktoś z Was miał styczności już tymi zagranicznymi serwisami i ma o nich już wyrobione zdanie? Głównie interesują mnie ceny surowców do produkcji rur czyli PVC, PP oraz PE i szukam wiarygodnych danych na temat ich cen. Mam też pytanie dotyczące produkcji rur. Czy ktoś jest w stanie udzielić mi informacji jaki udział w cenie finalnego produktu ma wzrost ceny surowca?
Z góry dziękuję za pomoc i mam nadzieje że nie palnąłem żadnej głupoty :)

Radbod

10 gru 2012, 23:23 Ramones

Co do cen PCV na rury nie wypowiem sie bo jest tu na tym forum kompetentny kolega .Co do reszty nawet wrozbita "Krzysztof" nie jest w stanie odpowiedziec ale podsune pewna mysl --nadal zyjemy na dzikim wschodzie --wystarczy ?

11 gru 2012, 8:41 Tomekzez

No nic pozostaje mi czekać na kompetentnego kolegę w dziedzinie PVC. W każdym razie dzięki za odpowiedź :)Odpowiedz Nowy temat