Płytki PVC
Biznesplan

Anonymous
17 wrz 2011, 22:21 *.105.250.178

Hej!

Mam pewien pomysł na produkcję płytek z PVC, generalnie u naszych sąsiadów kilka lat temu pojawił się nowy produkt w budownictwie, który do nas jeszcze nie dotarł.

Nie mam pojęcia o maszynach technologicznych niestety zbyt dużego, jednak chciałbym się dowiedzieć jaki sprzęt byłby mi potrzebny i jaki jest jego orientacyjny koszt.

Generalnie są to płytki o grubości około 5-8mm, najdłuższy wymiar liniowy to około 40 cm. Maszyna do cięcia jednak by musiała mieć możliwość wycinania bardziej fikuśnych kształtów niż prostokąty i kwadrat ;) o ile taki produkt się tnie a nie np. produkuje w formach. Do tego powierzchni muszą być wytłoczone(?) lub w inny sposób nadane rowki (wzór). Wszystko wykonane z PVC z domieszkami PP i PE. Generalnie to co otrzymujemy z recyklingu kabli.


To jedno pytanie dotyczy maszyn. A drugie takie już bardziej branżowe dotyczy surowców. Czy ciężko jest kupić zmielone kable ?? I jaka jest orientacyjna cena.

Generalnie wiem, że możecie mnie olać z góry na dół, bo zadaję bardzo proste pytania, ale przyznam, że tematu nawet nie starałem się zgłębić a to nie moja działka na razie, jedynie chcę takie bardzo oględne obliczenia zrobić ile mi na start będzie potrzebne i cz to się u nas będzie w ogóle opłacało.

Nie musicie też jakoś specjalnie prosto do mnie mówić, studiuję na polibudzie, w nie jednej firmie już pracowałem, jednak wiedzy na temat obróbki plastycznej tworzyw sztucznych nie miałem okazji jeszcze zgłębiać.

Pozdrawiam!Radsuł

4 lis 2011, 17:49 Iebm

Jakies zdjęcie lub rysunek posiadasz ?Odpowiedz Nowy temat