Pomoc w rozeznaniu tematu produkcji plastikowych detali
Biznesplan

11 sie 2008, 17:07 Gaminu

Witam wszystkich.
Jestem zainteresowany rozpoczęciem produkcji plastikowych elementów. Niestety w temacie wtryskarek i tworzyw sztucznych nie mam zbyt wiele do powiedzenia. Jak dla mnie sprawa wyglądo następująco: zlecam wykonanie formy, kupuję odpowiednią wtryskarkę, granulat i właściwie nic już nie stoi na przeszkodzie aby wykonywać plastikowy detal. Prosto, zdecydowanie za prosto. Tak więc mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która zechce podyskutować (a raczej przedstawić problemy i zagadnienia) przy produkcji plastikowych detali, być może nawiązać współpracę.
Troszkę o detalu:
element wykonany z PP lub ABS o wymiarach około 30x30x5 mm z dokładnością wykonania +- 0,1mm (czy taka dokładność jest wogóle możliwa do uzyskania ?)

17 sie 2008, 22:39 gregor

Ufff...Istotnie zbyt prosto ujęty temat...Tak naprawdę, to wszystko trzeba zacząć od detalu, jego technologiczności, a przede wszystkim przyszłego wolumenu produkcji. Od tego, ile będziesz chciał produkować, zależy jaka będzie forma (gorący lub zimny kanał), krotność formy itd. Projekt oraz wykonanie formy jest bardzo drogim zabiegiem. Tak samo jak maszyna. Poza tym potrzebny będzie technolog, który ustawi Ci parametry procesu oraz będzie doglądał produkcji, korygował ewentualne odchylenia. Itd itp... To bardzo złożony temat

Radomir

23 wrz 2008, 21:11 grohu

technolog któremu dasz dobrze zarobić ;)

24 wrz 2008, 15:43 iebm

Jedyny problem to ta tolerancja . Tego sie nie da załątwić mailem .Proszę o kontakt +48 784 555 853Odpowiedz Nowy temat