Pomysł, a realizacja? Proszę o pomoc.
Biznesplan

Anonymous
13 sty 2012, 17:38 *.133.210.135

Witam,

jestem na etapie pisania biznes planu. Planuję produkcję małego detalu (coś zbliżonego do tego co znajduje się na zdjęciu, dł. maks 9 cm, szer.3 cm), nie musi on być bardzo sztywny ani też specjalnie odporny na temperatury/uszkodzenia ponieważ będzie to detal jednorazowego użytku. Ważne jest natomiast by był gładki. Ponieważ chcę wiedzieć czy nie porywam się z „motyką na księżyc” proszę szanownych forumowiczów o pomoc w kilku kwestiach:
1. Czy dobrze jest wykorzystać do produkcji polietylen o niskiej gęstości czy może jakiś inny materiał? Ewentualnie który byłby tańszy?
2. Niestety w zakresie sprzętu nie wiem kompletnie nic. Jedynie, że prawdopodobnie musiałby być zastosowany kanał ciepły. Jaką wtryskarkę najlepiej, co dodatkowego do niej?
3. I kwestia formy. Z tego co wiem cena formy może odstraszyć. Jakiej maksymalnej kwoty za formę mogę się spodziewać przy takim detalu? Czy może cena zależy od innego czynnika?


Za wszystkie ewentualne rady z góry bardzo dziękuję.

13 sty 2012, 20:59 Iebm

To zdjęcie niewiele mi mówi - napisz coś wiecej info ! Czy to jest płaskie , czy to jest w formie jakiejś zapinki ? Co to jest . Nie wiem czy do tego jest potrzebny GK , bo jeżeli to może być z LDPE , to nie powinno być problemu z zimnym kanałem . Poza tym potrzebna jest informacja , jaką wydajność chcesz uzyskać ( szt/h ) Wtedy możemy gadac jaka forma i wtryskarka - ok ?

Anonymous
14 sty 2012, 19:32 *.133.210.135

Detal jest płaski, ale zrobiony z cienkiego wałka jednej grubości (ważne, żeby ten ten wałek był na całej powierzchni gładki). Detal przy lekkim zgięciu nie może się złamać, jedynie wygiąć. Zastanawiam się też nad użyciem PP.
Wydajność do uzyskania – dziennie około 24 000 sztuk (przy założeniach optymistycznych) co oznacza około 3000 szt/h. W takim razie na pewno muszę mieć formę wielogniazdową. Nie potrafię jeszcze na podstawie detalu określić pojemności wtrysku, waga tego detalu to około 1 g (raczej do 1 g niż powyżej). Bardzo proszę o dalsze wskazówki i z góry dziękuję.

Radowit

15 sty 2012, 10:54 Iebm

Proponuję :

zimny kanał x 12
wtryskarka o sile zwarcia 80-100 tonOdpowiedz Nowy temat