W barwach Lot-u lata samolot z tworzyw sztucznych
Wiadomości

15 lis 2012, 0:00 Plastech

Dreamliner 787, czyli samolot z tworzyw sztucznych, wszedł właśnie w skład floty, którą dysponuje PLL LOT. W barwach LOT-u lata samolot z tworzyw sztucznych czytaj>>

Radowuj

Buvi
15 lis 2012, 17:31 *.26.76.98

1) 15 listopada to czwartek.
2) Aluminium to metal ("Skutecznie wyparły metal i aluminium").
3) "w porównaniu z porównywalnymi samolotami"
4) Tupolew rozbił się o ziemię. Nikt nie twierdzi, że rozbił się o brzozę i nie potrzeba być naukowcem, żeby to stwierdzić.
5) Nazwy jednostek fizycznych odmieniają się w języku polskim ("Mach 0,85").

Te babole rzuciły mi się w oczy, podejrzewam, że jest więcej ale nie chce mi się drugi raz czytać.
Pozdrawiam

Anonymous
16 lis 2012, 9:35 *.8.70.129

Panie Buvi
Ma Pan oczywiście rację w punkcie 1,2,3, pewnie nawet w punkcie 5. Posypuję głowę popiołem.
Niemniej jednak przed "ale" w ostatnim zdaniu powinien postawić Pan przecinek. Ponadto ostatni Pana akapit brzmiałby dużo zgrabniej, gdyby po "oczy" była kropka, a "podejrzewam" rozpoczynało nowe zdanie. A tak w zaproponowanej przez Pana formie brzmi ten akapit równie źle, co punkt 3.
Natomiast w kontekście punktu czwartego, to mam wrażenie, że Pan i ja dysponujemy na ten temat zupełnie innym zakresem wiedzy i znajomości faktów. Chyba, że poświęca Pan problemowi od 2,5 roku po kilka, kilkanaście godzin w miesiącu, więc wówczas nasza dyskusja mogłaby być pasjonująca:) W innym zaś razie, jeden z nas przytaczałby argumenty oparte o fakty, drugi zaś... sam nie wiem jakie.
Niemniej jednak, raz jeszcze dziękuję za uwagi 1,2,3,5. Każda rzeczowa krytyka czyni nas przecież doskonalszymi:)Odpowiedz Nowy temat