Wypełniacze do poliolefin oraz innych TS
Teoria i praktyka

Anonymous
6 cze 2013, 18:18 *.28.157.238

Witam!
Poszukuję informacji na temat tanich wypełniaczy do tworzyw sztucznych. Z powodzeniem stosuję POLCARB 50SV oraz LCC 80. Słyszałem o Litoponie oraz różnego typu Granic'ach. Poszukuję wypełniacza opartego na węglanie wapnia lub węglanie baru. Zależy mi na tym aby wypełniacz podobnie jak Polcarb 50SV nie zmieniał barwy koncentratu barwiącego i miał większe krycie (ewentualnie tylko zwiększał krycie barwa może zostać rozbielona w celu ograniczenia dozowania dużych ilości pigmentów w celu wybarwienia tworzywa)

6 cze 2013, 22:23 Ramones

Kolor_i_barwa napisał:
Witam!
Poszukuję informacji na temat tanich wypełniaczy do tworzyw sztucznych.

To bardzo szerokie pojecie --moglbys sprecyzowac o jaki rodzaj tworzywa Ci chodzi ?
Kazdy wypelniacz zmienia parametry danego rodzaju tworzywa wymieniles 2 standardowe stosowane powszechnie w poliolefinach no i ostatni w poliamidach (jesli sie nie myle dlatego ze producenci podaja --wypelniacz mineralny zamiast GF-u).Tak czy owak Twoje pytanie odbieram jako probe "zaoszczedzenia" surowca kosztem wypelniacza! ;)

Radomira

7 cze 2013, 16:38 Iebm

kreda , drewno zabarwia na brąz . Do jakich tworzyw i jaka metoda przetwórstwa ?

Anonymous
7 cze 2013, 20:05 *.28.157.238

Ja zajmuję się produkcją koncentratów barwiących do tworzyw (LDPE,LLDPE, PP, HDPE, HIPS, GPPS, MIPS, ABS, PA, PMMA, SAN, ASA, PBT, PC, PET) więc ciężko jest mi podać odpowiednie tworzywo. Barwię tworzywa pod konkretne aplikacje (wtrysk, termoformowanie, rozdmuch, folie cast, włókna, wytłaczanie profili), więc z metodami też ciężko o wskazanie odpowiedniej. Wiem, że nie pomagam tą odpowiedzią. Poszukuję tanich typów CaCO3 lub BaSO4. Czy zna ktoś jakieś zamienniki do POLCARBU 50SV najlepiej w postaci sypkiej (nie granulowanej) dla lepszej homogenizacji podczas przygotowań premixów? Chciałbym poznać opinie innych na temat ich doświadczenia z wypełniaczami kredowymi. Które posiadają duże krycie? Czy dają wysoką biel, czy są słabiej oczyszczone, szare?

9 cze 2013, 23:16 Ramones

A kolega dlugo w branzy ? Pytam bo robiac takie rzeczy na tylu rodzajach tworzyw trzeba miec naprawde doswiadczenie i staz !Dziwi mnie kolegi problem .Bo kazdy z takim ewentualnym doswiadczeniem zna przynajmiej kilka zamienikow i nie pyta na forum o inne !!No chyba ze kolega ma swoje "plany" :D :D --w czym wszyscy "kumaci" juz sie zorientowali :D :D --tani chwyt ale skuteczny tylko dla "noobow " :D :D :D :D

Anonymous
10 cze 2013, 16:55 *.182.96.116

Noobem nie jestem, ale pracując w korporacji ciężko jest przeskoczyć niektóre ścieżki pozyskiwania nowych surowców do pracy. Często dostawców ma się narzuconych odgórnie.

11 cze 2013, 17:10 Ramones

Malo wiem o zasadach panujacych w korporacji ale z tego co sie orientuje zawsze maja zamienniki na wypadek "przypadkow losowych badz finansowych" ;)
Raczej zawsze nie bazuja na jednym dostawcy lub surowcu tylku maja "wybor" ;)
Barwienie tworzywa w masie jest "sztuka" wiec musisz pracowac w znanej firmie ! ;)

11 cze 2013, 17:44 Gerbito

Oj Ramones, nie zrozumiałeś! kolega myśli że jak dla szefa pokaże tańszy barwnik czy wypełniacz to premie dostanie. A szkoda że się zdziwi bo dostanie tylko po łapkach za ingerencje w produkcję i za Wywyższanie się nad mądrzejszych :P OJ kolego uważaj bo po łapkach dostaniesz. No CHYBA ŻE sama góra ci kazała i profity zgarniesz NO TO Przepraszam i pytaj dalej.

11 cze 2013, 17:54 Ramones

Gerbito napisał:
Oj Ramones, nie zrozumiałeś! kolega myśli że jak dla szefa pokaże tańszy barwnik czy wypełniacz to premie dostanie. A szkoda że się zdziwi bo dostanie tylko po łapkach za ingerencje w produkcję i za Wywyższanie się nad mądrzejszych :P OJ kolego uważaj bo po łapkach dostaniesz. No CHYBA ŻE sama góra ci kazała i profity zgarniesz NO TO Przepraszam i pytaj dalej.

A Ty wiesz ze o tym samym pomyslalem !! :D :D

11 cze 2013, 19:42 Iebm

Jak się robi masterbatch , to napewno trzeba mieć o tym pojęcie . Z firm -producentów które znam , to laborka robi recepture , a produkcja to wykonuje .Odpowiedz Nowy temat