Żywice wykorzystywane w 3 D Printing
Inne

25 lut 2013, 14:30 Michal1984

Witam,

Przyznam się bez bicia że wiedza moja na temat żywic wykorzystywanych w 3 D printingu jest żadna. Poszukuje jednak dość pilnie informacji czy ktoś w Polsce zajmuje się tymi materiałami ? Nie chodzi mi o drukarki same w sobie lecz o materiały ich właściwości mechaniczne i przede wszystkim dostępność na naszym rynku. W ogóle jakie konkretnie żywice można wykorzystać w tej technologii. Spotkałem się już z opinią że materiały są dostępne tylko w stanach zjednoczonych... Czy to prawda ? Mam nadzieje że nie. Fajnie jak ktoś się podzieli wiedzą i doświadczeniem lub też wskaże drogę, którą należy podążać na razie walczę z wiatrakami i dr. Google.

Pozdrawaim!

Radbod

2 wrz 2015, 11:43 Borysiak

Witam. Wiem, że sprzedażą żywic akrylowych fotoutwardzajnych z palety kolorów cmyk o twardości >70D zajmuje się platforma 3D Designers. Dodatkowo mają też kolory: biały, aluminium, miedź, przezroczysty, złoty, srebrny, perłowy oraz fluorescencyjny. Są to żywice powszechnie używane w drukarkach 3D. Dla początkujących udostępniają szablony gotowe do druku.

29 cze 2016, 13:24 Dawid_bady27

Niezłą ofertę można znaleźć na drukarki tutaj http://www.promarkserwis.net.pl/drukarki-przemyslowe-ink-jet.php, drukarki przemysłowe to cudowny wynalazek ;) Mają LINX ink jety bardzo dobrej jakości. Może Cię to zainteresuje w kontekście druku 3dOdpowiedz Nowy temat