PPA, jako formuła świadomego obniżenia śladu węglowego.

Nr 128592
Typ oferty:
Współpraca
Cena:
nie podano
Ważna jeszcze:
Oferta wygasła

Użytkownik:
jakub_engie
Firma:
Engie Zielona Energia Sp. z o.o.
Imię i nazwisko:
Jakub Świerczyński
Kontakt:

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa coraz częściej zwracają uwagę na swój wpływ na środowisko oraz na potrzebę zrównoważonego rozwoju. Jednym z aspektów, na które coraz więcej firm zwraca uwagę, jest ich mix energetyczny, czyli proporcje, w jakich korzystają z różnych źródeł energii.

Zaopatrzenie w energię z OZE daje szereg korzyści – uniezależnienie od zmian ceny uprawnień do emisji CO2, przewidywalne koszty zaopatrzenia w energię elektryczną, zmniejszenie śladu węglowego (w szczególnych przypadkach do zera), mocniejszą pozycję w negocjowaniu kontraktów z międzynarodowymi korporacjami, które za cel postawiły sobie osiągnięcie neutralności klimatycznej.
Przedsiębiorstwa mogą wspierać aktywa energii odnawialnej poprzez korzystanie z formuły cPPA:

  • Fizyczne PPA - Stała lub indeksowana cena może być określana na podstawie profilu produkcji danej instalacji, TGE bądź na podstawie profilu konsumpcji energii.
    • On-site - Projekt, instalacja oraz obsługa zasobu leży w pełni po naszej stronie.
    • Off-site - Zaopatrzenie w energię przez zdefiniowane wcześniej źródło wraz z certyfikacją REC/GO.

  • Wirtualne PPA - Po sprzedaży energii na rynku klient otrzymuje przychody ze sprzedaży oraz certyfikat Gwarancji Pochodzenia. Wirtualne PPA mogą być realizowany w formie "as produced", "baseload" lub "as consumed".
Plastech nie odpowiada za treść oferty. Właścicielem oferty jest osoba zamieszczająca ogłoszenie.