7 wskazówek dotyczących dbania o pompę próżniową

7 wskazówek dotyczących dbania…

Konserwacja ma znaczenie dla trwałości, bezpieczeństwa i kosztów eksploatacji pomp próżniowych. Oto siedem wskazówek, które pozwolą utrzymać pompę próżniową w optymalnym stanie i ograniczyć kosztowne przestoje:

1. Rozpocznij od instrukcji obsługi

To zaskakujące, jak wiele czasu i pieniędzy można zaoszczędzić, zapoznając się dokładnie z technologią. Możesz uzyskać najnowszą wersję w aplikacji Busch Vacuum App.

2. Zastosowanie decyduje o konserwacji

Tak, jak potrzebujesz odpowiedniej pompy próżniowej do danego zastosowania, potrzebujesz też właściwego planu konserwacji. Jeśli pompa próżniowa pracuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, będzie wymagała częstszej konserwacji niż w przypadku jej eksploatacji przez pięć dni w tygodniu.

3. Używaj pompy próżniowej zgodnie z jej przeznaczeniem

Istnieje niebezpieczeństwo przedostania się cząstek do pompy próżniowej, jeśli nie jest ona używana zgodnie z zaleceniami. Jeśli tak się stanie, będzie to miało negatywny wpływ na jej działanie. Upewnij się, że używasz właściwego filtra, odpowiedniego do danego zastosowania.

4. Dokładnie obserwuj pompę próżniową

Pomogą w tym regularne kontrole poszczególnych elementów, np. sprawdzanie poziomu oleju. Jeśli zauważysz, że Twoja pompa próżniowa zachowuje się w nietypowy sposób, znajdź problem i napraw go jak najszybciej. 5. Zwracaj uwagę na temperaturę otoczenia Przegrzewanie to częsty powód awarii pomp. Zachowaj spokój i chłód.

6. Dbaj o czystość filtrów

Zablokowane filtry oznaczają brak możliwości działania. Dbaj o ich czystość. Lub wymieniaj je zanim popsują działanie pompy próżniowej.

7. Używaj oryginalnych części zamiennych firmy Busch

Pompy próżniowe zawsze działają lepiej i oszczędzają więcej energii dzięki zastosowaniu części, które zostały do nich zaprojektowane. Nieoryginalne części zamienne są zwykle wykonywane z komponentów o niższych parametrach, aby obniżyć koszty.

Oczywiście specjalistyczny sprzęt działa lepiej dzięki specjalistycznej opiece profilaktycznej. Skontaktuj się z firmą Busch, aby zapewnić najwyższą jakość obsługi. Lub skorzystaj z zalet konserwacji zapobiegawczej dzięki OTTO – naszemu nowemu rozwiązaniu do obsługi cyfrowej.

image-7tips-news-article-1200x0