9. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

Oprócz branżowych konferencji niewątpliwym atutem tegorocznej edycji Targów Packaging Innovations będą bezpłatne dla wszystkich uczestników seminaria workShops, gdzie praktycy i teoretycy dzielą się własnymi doświadczeniami i wiedzą. Jak projektować strukturalnie opakowania w branży FMCG dziś, jutro i w 2025 roku? Jak pozycjonować markę przez opakowanie? Czy wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w ogóle się opłaca? Odpowiedzi na te pytania udzielą najlepsi fachowcy w branży.

Opakowanie na… każdą okazję

Dziś opakowanie to nie tylko po prostu pudełko. Dziś opakowanie to przedmiot, który jest sprofilowany pod wiele skomplikowanych i charakterystycznych branż. To także przedmiot, który ma za zadanie „sprzedać” produkt czy zabezpieczyć go w bezkolizyjnej drodze do klienta. Wychodząc naprzeciw ogromnym wymaganiom rynku organizatorzy Packaging Innovations podzielili targi na specjalistyczne strefy tematyczne. W strefie LUXPACK zwiedzający dowiedzą się wszystkiego o opakowaniach i etykietach dedykowanych dla produktów premium. LABELLING to strefa dotycząca wszystkiego co związane z etykietami i ich produkcją. Systemy drukowania bezpośrednio na opakowaniach będą przedstawione w strefie PRINTING. Strefy CO-PACKAGING, LOGISPACK i SAFETYPACK to przestrzeń gdzie uczestnicy poznają najnowsze trendy w usługach pakowania i przepakowywania, zobaczą innowacyjne rozwiązania w temacie opakowań logistycznych, zbiorczych i palet, a także sprawdzą skuteczność opakowań bezpiecznych, chroniących przed niepowołanym otwarciem. Nowością podczas targów będzie strefa ECOPACK, gdzie zostaną przedstawione opakowania biodegradowalne, usługi recyklingu i technologie produkcji bio-opakowań.

Trampolina do sukcesu

Targi Packaging Innovations pozwalają również postawić pierwsze kroki w branży młodym projektantom. Dzięki Strefie Studenta młodzi, kreatywni ludzie z pasją tworzenia mogą podbić branżę opakowań i niejednokrotnie już podczas targów nawiązać cenne kontakty biznesowe i zdobyć pierwsze zlecenia. Wystarczy tylko zaprojektować i wykonać prototyp innowacyjnego opakowania, który może zostać wdrożony do produkcji. Udział w konkursie to nie tylko szansa na nawiązanie cennych kontaktów, ale także szansa na zagraniczną karierę. Aż 8 finalistek Strefy Studenta wzięło udział w ubiegłorocznej edycji międzynarodowego konkursu Pro Carton Young Designers Award 2016.
- Udział w Strefie Studenta to szansa na zaprezentowanie swojego projektu szerokiemu gronu odbiorców - osobom w różnym wieku, z różnych branż i dziedzin. To świetny sposób na jego weryfikację, a także sprawdzenie jak inni na niego reagują. Strefa Studenta to również możliwość bliższego poznania branży opakowań oraz nawiązania ciekawych kontaktów. - Zdecydowanie polecam wszystkim studentom – mówi Magdalena Witkowicz, laureatka 3. i 4. edycji Strefy Studenta i Finalistka Pro Carton Young Designers Award.

Internetowa rejestracja zwiedzających na 9 Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations została uruchomiona i już dziś można bezpłatnie zarejestrować się on-line na stronie www.packaginginnovations.pl. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego zwiedzający otrzymają identyfikatory uprawniające do wstępu na targi.

Powody, dla których warto pojawić się na wydarzeniu można mnożyć długo. Bez wątpienia każdy znajdzie interesujące go produkty, usługi, czy wykłady. Jak zapewniają Organizatorzy Targów – nie zabraknie nowości produktowych, wykładów oraz świeżego spojrzenia na branżę.