ALPLA przejmuje południowoafrykańskiego producenta opakowań

ALPLA przejmuje południowoafrykańskiego…

Grupa ALPLA, producent opakowań z tworzyw sztucznych i specjalista w zakresie recyklingu, przejęła Verigreen Packaging, południowoafrykańskiego producenta opakowań z siedzibą w Durbanie. Firma specjalizuje się w produkcji butelek i kanistrów, przeznaczonych m. in do olejów silnikowych.

Grupa ALPLA przejęła dział środków smarnych południowoafrykańskiego producenta opakowań 7 lipca 2021 r. Verigreen Packaging zatrudnia 25 pracowników w swoim zakładzie w Durbanie.

- To przejęcie doskonale wpisuje się w naszą strategię - wyjaśnia Mike Resnicek, dyrektor zarządzający ALPLA w regionie Afryki Subsaharyjskiej. - Umożliwia nam wejście w segment rynku, w którym do tej pory nie byliśmy obecni w Afryce Południowej oraz daje nam możliwości dalszej dywersyfikacji naszego portfolio.

alpla-verigreen-packaging

Dzięki przejęciu firma ALPLA zwiększa swoje zaangażowanie w tym regionie. W 2017 roku firma przejęła Boxmore Packaging, lidera afrykańskiego rynku w produkcji butelek PET, preform i nakrętek. W Lanseria koło Johannesburga powstaje obecnie nowoczesny zakład produkcyjny wraz z centralą regionalną. W pobliżu Kapsztadu znajduje się kolejny zakład produkcyjny. Przejęcie Verigreen Packaging dodaje do portfolio firmy fabrykę w Durbanie, trzecim co do wielkości mieście w kraju. Poza Afryką Grupa ALPLA ma już bogate doświadczenie w produkcji opakowań do smarów.