Abplanalp i centrum gnące Finn – Power EBe

Abplanalp i centrum gnące Finn – Power EBe
Firma Abplanalp Consulting powiększyła swój asortyment. Do posiadanej przez siebie oferty włączyła właśnie centrum gnące Finn- Power EBe. Tym samym kilka giętarek znalazło się w jednym wydajnym i w pełni zautomatyzowanym systemie.

- Procesy technologiczne stają się coraz bardziej złożone. Kienci oczekują nowoczesnych produktów. Taka sytuacja rodzi więc pytania, jakich maszyn używać i jakie procesy technologiczne stosować. W segmencie obróbki plastycznej coraz bardziej skomplikowane gięcia wraz z zachowaniem najwyższej dokładności i powtarzalności cykli, można wykonać jedynie na nowoczesnych automatach gnących - tłumaczą przedstawiciele firmy Abplanalp.

Odpowiedzią na przedstawione tendencje rynkowe i wzrastające zapotrzebowanie mają być takie maszyny, jak centrum gnące EBe. Umożliwiają one przeprowadzenie gięcia w zaawansowanych technologiach oraz wykonanie innowacyjnych, serwo elektrycznych aplikacji.

Centrum zostało zaprojektowane po to, by zapewnić maksymalną wydajność. Urządzenie automatyzuje pracę, ale co za tym idzie niestety sprawia, że funkcja operatora staje się zbędna.

Dla pełnej automatyzacji procesu obróbki, centrum EBe może być zintegrowane z szeroką gamą urządzeń wykrawających.

centrum gnące Finn – Power EBe


Zdaniem producenta, najważniejsza cecha nowego centrum gnącego, to możliwość wykonania przez automat gięć dotychczas niewykonalnych na prasach krawędziowych. Dzieje się tak m.in. dzięki poruszającym się dolnym i górnym narzędziom. Centrum nadaje się też do produkcji małych i dużych serii.

Co szczególnie ważne łączy ono w sobie funkcje i zalety prasy krawędziowej i zaginarki. Sam proces gięcia jest wykonywany z dwóch stron, czyli od góry i od dołu. W obydwu przypadkach nie ma potrzeby obracania detalu.

Wykorzystanie serwo elektrycznego napędu sprawiło, że zredukowane zostały drgania, znikła konieczność wymiany oleju, a temperatura oleju przestała zależeć od otoczenia. Centrum pozwala też na redukcję czasu przeznaczonego na wykonanie gięcia i operacje przygotowaczo – zakończeniowe oraz obniża poziom hałasu.

Centrum EBe jest obsługiwane przez sterownik CNC, który odpowiada za wymianę informacji i synchronizację ze sterownikiem programowalnym dzięki wydajnemu połączeniu. Ponadto wszystkie główne funkcje maszyny oraz osie zaangażowane w proces gięcia są sterowane numerycznie.

Firma Abplanalp Consulting istnieje na rynku prawie 30 lat. Jest jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które zajęły się sprzedażą obrabiarek na terenie Polski. W naszym kraju Abplanalp Consulting zatrudnia 80 osób. Posiada m.in. Centrum Techniczne, w którym znajduje się stała ekspozycja urządzeń.

Czytaj więcej: Maszyny 481 Nowości 239

brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie,

Polska