Abplanalp pokazał wtryskarkę na Dniu Otwartym

Abplanalp pokazał wtryskarkę na Dniu Otwartym
Dużym zainteresowaniem cieszył się kolejny Dzień Otwarty zorganizowany przez firmę Abplanalp Consulting. Tym razem w trakcie spotkania zaprezentowano szczegółową działalność wtryskarki tajwańskiego producenta Jon Wai. Zebrani gości mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem maszyny o sile zwarcia 120 ton.

Spotkanie odbyło się kilka dni temu w warszawskim Centrum Techniczno - Wystawowym Abplanalp. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób. Główną atrakcją Dnia Otwartego był pokaz pracy maszyny wyprodukowanej przez Jon Wai. Udostępniono wtryskarkę, pochodzącą z serii SD.

Podczas jej pracy zostały zdjęte osłony zabezpieczające. Tym samym każdy mógł sprawdzić jej funkcjonowanie i budowę niejako "od środka". Miał też szansę zapoznać się ze sterownikiem i samodzielnie prześledzić zawartość, funkcjonalność i przejrzystość układu ekranów sterownika.

Dzień otwarty w firmie Abplanalp Consulting

Seria wtryskarek SD koncernu Jon Wai składa się z maszyn o sile zwarcia od 60 do 500 ton.

Są one wyposażone we wzmocnione płyty o budowie skrzynkowej oraz kolumny wykonane z importowanego materiału japońskiego. Ich modułowa konstrukcja zapewnia elastyczność produkcji i dopasowanie wymagań produkcyjnych do specyfiki produktu. Ponadto wtryskarki dysponują pięciopunktowym nożycowym układem zamykania z precyzyjnym pozycjonowaniem formy i jej zabezpieczeniem podczas otwarcia i zamknięcia. Cechują się też niskim poziomem ciśnienia akustycznego. Maszyny tej serii posiadają jednostkę wtryskową wyposażoną w dodatkowe cztery siłowniki - dwa stabilizujące oraz dwa prowadzące jednostkę wtryskową.

Pokazana wtryskarka SD 120 została wyposażona w uniwersalny układ plastyfikujący (L/D 20) przeznaczony do tworzyw termoplastycznych. Co więcej zainstalowano do niej przyłącze do robota Euromap 12.

Jeśli chodzi o szczegółowe parametry techniczne wtryskarki Jon Wai SD 120, to średnica jego ślimaka wynosi 38,42,45 mm. Gramatura wtrysku (PS) osiąga poziom 170, 208, 238 g, a wielkość plastyfikacji 55, 64, 73 kg/godz. Prędkość wtrysku w tym modelu maszyny to 90, 110, 127 cm sześciennych na sekundę. Z kolei maksymalne ciśnienie wtrysku 2443, 2000, 1742 kg/ cm kw.

- Wtryskarki Jon Wai to wysokiej klasy urządzenia, które mogą być wykorzystywane zarówno w produkcji standardowych wyrobów, jak i w produkcji elementów, wymagających precyzji i powtarzalności, np. w procesie wytwarzania elementów samochodowych lub opakowań - tłumaczył Robert Kowalik z działu przetwórstwa w firmie Abplanalp Consulting.

Dzień otwarty w firmie Abplanalp Consulting

Jon Wai Machinery, który od ponad 30 lat jest jednym z azjatyckich liderów wśród producentów wtryskarek, wypuszcza co roku na rynek blisko 1,2 tys. maszyn. Ponad 80 proc. swojej produkcji przeznacza na eksport, również do krajów europejskich. W państwach należących do Unii Europejskiej przez ostatnie 10 lat firma sprzedała ponad 1000 wtryskarek. W Polsce jej oficjalnym przedstawicielem jest Abplanalp Consulting.


brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie,

Polska