Akpol otrzymał certyfikat EuCertPlast na wszystkie regranulaty

Akpol otrzymał certyfikat…

Polskie przedsiębiorstwa branży recyklingu są coraz częściej doceniane na arenie międzynarodowej. Lubelska firma Akpol otrzymała w 2022 ważne wyróżnienie -certyfikat jakości EuCertPlast na wszystkie swoje produkty. To niezwykle ważne osiągnięcie na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych.

EuCertPlast to system oceniania branży recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych wystawiany w oparciu o europejską normę EN 15343:2007, którego celem jest promowanie przyjaznego dla środowiska procesu recyklingu tworzyw sztucznych. Certyfikacja EuCertPlast umożliwia standaryzację recyklatów pokonsumpcyjnych, które spełniają ważne aspekty i normy, tj. identyfikowalność materiałów, przetwarzalność recyklatów w sposób przyjazny dla środowiska i zgodnie z wymogami prawnymi kraju Unii Europejskiej. Audyt obejmuje ocenę takich aspektów jak: oszczędność surowców i energii, ograniczenie zanieczyszczeń, ograniczenie hałasu, eliminację lub ograniczenie ilość odpadów i możliwość ich ponownego użycia. Pozytywna kwalifikacja uprawnia firmy produkujące wysokiej jakości regranulat pochodzenia pokonsumenckiego do posługiwania się certyfikatem EuCertPlast przez rok. EuCertPlast to obecnie jeden z najbardziej prestiżowych certyfikatów dla produktów ekologicznych na całym świecie.

Akpol od 2021 roku należy do prestiżowego grona polskich firm posiadających certyfikat EuCertPlast. W tym roku został on wydłużony do czerwca 2023 roku i poszerzony o wszystkie produkty Akpol. Dzięki inwestycjom w nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne linie produkcyjne, wymagający audyt europejskiego systemu certyfikacyjnego przeszły w tym roku wszystkie regranulaty produkowane w lubelskim przedsiębiorstwie - HDPE, LDPE i PP. Oznacza to, że produkowane w przedsiębiorstwie recyklaty PCR są ekologiczne, tworzone w zgodzie i troską o środowisko naturalne oraz posiadają wysokiej jakości cechy fizykochemiczne.


Czytaj więcej:
Recykling 1049

Recykling tworzyw sztucznych, produkcja regranulatów: polietylen wysokiej gęstości – HDPE, polipropylen– PP, polietylen niskiej gęstości – LDPE

Polska
Grzegorz Rękawek
Grzegorz Rękawek
*.128.26.35

Wysłany: 2022-08-25 17:53:57

Super gratulacje ! Należy się i oby tak dalej!

Michał Żółtowski
Michał Żółtowski
*.248.216.129

Wysłany: 2022-08-26 14:49:49

Rozwój technologii, utrzymanie jakości i osiągnięcie jakości surowca do certyfikacji EFSA otworzy Wam nowe, wymagające rynki. Trzymam kciuki !

Ania Maziec
Ania Maziec
*.209.69.4

Wysłany: 2022-08-26 20:34:53

Super, gratuluję!????