Alchemia w grze

O ponad 23 proc. podrożały w poniedziałek walory Alchemii. Spółka z Brzegu (dawna Garbarnia Brzeg), która już kilka miesięcy temu podjęła działania zmieniające obszar działalności na obrót paliwami oraz recykling opakowań, prawdopodobnie zostanie przejęta przez strategicznego inwestora – rodzinę Karkosików.

Roman Karkosik dostał w zeszłym tygodniu zgodę KPWiG na przekroczenie 33 proc. głosów na WZA spółki. Obecnie inwestor ten posiada już prawie 23 proc. głosów, a udział rodziny Karkosików to ponad 45 proc. akcji Alchemii.

Spółka ta dostała od Komisji zgodę na dopuszczenie do publicznego obrotu nowej emisji akcji serii C. Prospekt związany z wypuszczeniem 9 mln akcji ma nastąpić do 16 maja, a przeprowadzenie publicznej oferty akcji jest planowane na przełomie maja i czerwca 2005 r.

Powiększenie udziału w spółce przez Romana Karkosika, czy to poprzez skupowanie akcji z giełdy czy poprzez udział w publicznej ofercie, stanowić będzie krok w kierunku przejęcia spółki. Prawdopodobnie z tego powodu kurs akcji spółki wyrwał się z kilkutygodniowej stagnacji. Po dwóch latach strat zeszły rok spółka zamknęła zyskiem w wysokości ponad 1 mln zł.

Wojciech Ankudowicz
źródło: Gazeta Prawna

Czytaj więcej: Giełda 132