Alupol Packaging najlepszym dostawcą Nestle

Alupol Packaging najlepszym dostawcą Nestle
Grupa Alupol Packaging została uznana najlepszym dostawcą opakowań giętkich do europejskich zakładów Nestle za ubiegły rok. To bez wątpienia największy sukces rynkowy w historii Segmentu Opakowań Giętkich.

Nestle jak co roku dokonało globalnej oceny wszystkich 71 swoich globalnych dostawców. Okazało się, że najlepszym z nich jest polska firma.

Wchodzący w skład kapitałowej Grupy Kęty S.A., Alupol Packaging otrzymał w rankingu 4,4 pkt na 5 możliwych. Pierwsze miejsce to zdaniem przedstawicieli Alupolu efekt wieloletniej, dynamicznie rozwijającej się współpracy pomiędzy obydwiema firmami.
Grupa Nestle jest od dawna jednym z kluczowych klientów Alupol Packaging. W zakładach w Tychach i Kętach zaopatruje się m.in. w opakowania do zup w proszku, sosów, przypraw, kaw, deserów, kostki bulionowej, odżywek dla dzieci itp.

W 2010 r. Alupol Packaging został zakwalifikowany jako dostawca do całej Grupy Nestle, co oznacza, że współpraca odbywa się już na globalnym, wielosegmentowym rynku.
Przykładem potwierdzającym ten stan rzeczy jest uruchomienie produkcji opakowań dla serii „juicy chicken”, produktów trafiających na cały rynek europejski, a także wytwarzania zadrukowanych folii nakrywkowych na lody, m.in. Manhattan, KitKat oraz Princessa.

Alupol Packaging najlepszym dostawcą Nestle


W minionym roku Alupol Packaging rozpoczął również dostawy laminatów do konfekcjonowania kawy typu Nescafe. Równocześnie polska firma pozostaje największym dostawcą laminatów do zlokalizowanego w Kaliszu zakładu Nestle.
Warto wiedzieć, że Grupa Alupol Packaging sprzedaje rocznie ponad 20 tys. ton opakowań, które trafiają głównie do największych międzynarodowych koncernów.

Obecnie oprócz „wielkiej trójki” – Nestle, Kraft Foods, Unilever, klientami są również inni globalni gracze branży spożywczej, tacy jak Fererro Roche (Raffaello, Kinder Bueno itp.), Perfetti van Melle (Mentos, Fruittella, Chupa Chups), Sara Lee (Prima, Douwe Egberts), Dr Oetker oraz Rieber & Son (właściciel takich marek jak Delecta w Polsce, Vitana w Czechach i Toro w Skandynawii).

Czytaj więcej: Nagrody 210 Opakowania 1107