Alupol Packaging rozwija współpracę z Nestle

Alupol Packaging rozwija współpracę z Nestle
Firma Alupol Packaging zwiększa moce produkcyjne i jednocześnie zakres współpracy z koncernem Nestle.

Alupol jest jednym z największych dostawców tego znanego na całym świecie koncernu i podstawowym dostawcą laminatów opakowaniowych dla polskiej fabryki Nestle. W 2011 r. uruchomiona zostanie w zakładzie Alupol Packaging w Kętach kolejna, 10-kolorowa drukarka rotograwiurowa. Dzięki niej zdolności produkcyjne firmy dodatkowo wzrosną, co pozwoli jeszcze skuteczniej realizować zamówienia spływające od Nestle.

W tej chwili Alupol dostarcza koncernowi m.in. laminaty do pakowania zup i sosów w proszku, galaretek, kisieli, kaszek i kleików dla dzieci oraz kostki bulionowej. Nie tak dawno stał się też jednym z globalnych dostawców Nestle, co skutkuje tym, że jeden z firmowych produktów, sprzedawany w całej Europie „Juicy Chicken” pakowany jest w laminat wyprodukowany w Alupol Packaging.

Polska firma otrzymał też możliwość wykonania prób technologicznych w zakresie opakowań na folie nakrywkowe do lodów w kubkach. Wiadomo już, że testy wyszły pozytywnie, co zaowocowało zamówieniami na folie nakrywkowe na lody Nestle. W tej chwili Nestlé przymierza się również do korzystania z opakowań dostarczanych przez Alupol przy swoich lodach rożkach.

Warto przy tej okazji dodać, że opakowania na lody to bardzo intratny obszar rynku. Do niedawna zdominowany był przez importerów, ale aktywność Alupol Packaging w tym względzie zmieniła jego kształt. Jeszcze dwa lata temu firma sprzedawała ponad 85 mln sztuk opakowań na lody. W 2010 r. sprzedaż miała osiągnąć już ponad 100 mln sztuk, czyli ponad 50 proc. zapotrzebowania krajowego rynku.

Oprócz obsługi Nestle Alupol czyni inwestycje związane z obsługą swojego drugiego liczącego się odbiorcy Kraft Foods, który jest największym odbiorcą laminatów do pakowania kawy. W tym zakresie Alupol dopracował się specjalistycznych receptur technologicznych na polietyleny, które pozwoliły spółce wytwarzać opakowania do różnych rodzajów kaw.

Czytaj więcej: Rynek 830 Opakowania 1104