Alupol Packaging wyróżniony

Alupol Packaging wyróżniony
Alupol Packaging – po przeprowadzeniu przez koncern Nestle corocznej oceny dostawców - został wybrany po raz drugi z rzędu najlepszym dostawcą opakowań giętkich do europejskich zakładów Nestle w 2011 r.

- Jest to potwierdzenie, że Grupa Alupol Packaging należy do najlepszych europejskich producentów opakowań. Sukces osiągnięty w 2010 r. nie był więc jednorazowym. Ponadto w tegorocznym rankingu otrzymaliśmy 4,7 pkt. na 5 możliwych, czyli o 0,2 więcej niż w ubiegłym roku, co świadczy o ciągłym podnoszeniu poziomu obsługi tego klienta – cieszą się przedstawiciele Alupolu.

Współpraca Alupol Packaging z koncernem Nestle sięga 1995 r. Od dwóch lat Alupol Packaging jest zaakceptowanym dostawcą do całej Grupy Nestle, co oznacza, że laminaty dostarczane są do wielu europejskich zakładów. W ubiegłym roku dużym osiągnięciem firmy było spełnienie wszystkich warunków kwalifikacji i rozpoczęcie produkcji opakowań przeznaczonych na rynek niemiecki.

- Dynamicznie rozwijająca się współpraca pomiędzy naszymi firmami zaowocowała uruchomieniem dostaw owijek na lody rożki oraz opakowań do pakowania kawy Nespresso dla zakładów w Szwajcarii. Jesteśmy również głównym dostawcą opakowań typu stick Nescafe dla zakładów Nestle Ukraina oraz opakowań dla Nestle Słowacja. Niezmiennie od lat Alupol Packaging pozostaje również największym dostawcą laminatów do zakładu Nestle w Kaliszu – dodają przedstawiciele Alupolu.

Warto wiedzieć, że Grupa Alupol Packaging posiadająca zakłady w Tychach i Kętach, produkuje i sprzedaje rocznie ponad 20 tysięcy ton opakowań idących na rynki całej Europy. Obecnie oprócz wielkich koncernów – Nestle, Kraft Foods, Unilever – kluczowymi klientami są producenci marek własnych dla sieci handlowych oraz inni globalni gracze branży spożywczej: Sara Lee, Dr.Oetker, Perfetti van Melle, Rieber & Son, Van Sillevoldt Rijst.

Czytaj więcej: Opakowania 1108 Nagrody 210