Antybakteryjne opakowanie Stella Pack z cząsteczkami srebra

Antybakteryjne opakowanie Stella Pack z cząsteczkami srebra
Firma Stella Pack wprowadziła na rynek antybakteryjne opakowania na śmieci z taśmą ściągającą. Mają one pomóc w walce z zarazkami mnożącymi się w koszu na śmieci.

Firma wykorzystała przy produkcji swoich worków nowoczesną technologię opartą na cząsteczkach srebra. Ich zastosowanie sprawia, że nowe worki gwarantują niemal całkowitą ochronę przed groźnymi dla zdrowia bakteriami. Dzieje się tak, ponieważ srebro jest naturalnym środkiem bakteriobójczym, dzięki czemu obniża ryzyko infekcji bakteryjnej lub grzybiczej. Do materiału podstawowego można dodać srebro na dwa sposoby: poprzez zintegrowanie z polimerem, z którego wytworzone są włókna (nanotechnologia) lub poprzez pokrycie nim włókien.

Jak potwierdziły badania przeprowadzone w dwóch niezależnych ośrodkach w Polsce i Japonii, umieszczone na powierzchni nowych worków Stella Pack cząsteczki srebra usuwają powstałe pałeczki coli czy salmonelli i niszczą je jeszcze w fazie wzrostu. Co ważne, technologia łączenia polietylenu z drobinkami srebra została zastosowana zarówno na zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie worka, co zapewnia niemal całkowitą ochronę przed drobnoustrojami.

Antybakteryjne opakowanie Stella Pack

Nowe, antybakteryjne opakowania powstały poprzez połączenie trzech warstw folii, dzięki czemu są one bardzo szczelne i odporne na rozerwanie. Zamykanie i przenoszenie worka ułatwia taśma, którą po zapełnieniu kosza wystarczy ściągnąć i zawiązać. Dodatkowo, dla komfortu użytkowania, wewnętrzna warstwa opakowania ma kolor czarny, co sprawia, że zapakowane śmieci są niewidoczne.

Opakowania Stella Pack powstały w dwóch rozmiarach: 35 litrów i 60 litrów.

Stella Pack to czołowy w naszym kraju producentów worków na śmieci oraz lider rynku produktów z mikrofibry w Polsce. W swojej ofercie posiada też szerokie spektrum artykułów opakowaniowych takich jak: produkty do pieczenia, folie aluminiowe, woreczki i torebki.

Czytaj więcej: Opakowania 1104