Api oferuje wtryskarki Toyo Hitachi

Firma API wprowadza na polski rynek maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych kolejne wtryskarki elektryczne japońskiej firmy Toyo-Hitachi.

API dysponuje teraz wtryskarkami z serii all electric. To czwarta generacja maszyn o sile zamknięcia od 50 do 850 ton wyprodukowanych przez Toyo-Hitachi.

Dokładnie 30 lat temu Toyo, jako pierwsza firma na świecie, wprowadziła bezolejowy system zamykania kolanowego. Aktualnie wtryskarki tego producenta są wyposażone w innowacyjną jednostkę zamykania opracowaną we współpracy z uniwersytetem w Kioto.

Rozwiązanie to pozwala na osiągnięcie bardzo szybkich cykli pracy. Inne opatentowane systemy dostępne w tych wtryskarkach to, m.in. usztywniona rama maszyny Rasma. Jest ona najbardziej odporna na wibracje spośród wszystkich konwencjonalnych maszyn przemysłowych. Osiągnięciem firmy jest też doprowadzenie do optymalizacji płyt narzędziowych. Stworzono większą przestrzeń między kolumnami i osiągnięto większą sztywność mimo odchudzenia grubości płyt.

Maszyny Toyo – Hitachi są wyposażone w system sterowania Frustration Free ze zintegrowaną funkcją kontroli sieciowej.
Warto też zaznaczyć, że nowe elektryczne wtryskarki reprezentują wysoką dbałość o środowisko. Jest to możliwe do zrealizowania za sprawą takich właściwości jak eliminacja oleju, system redukcji smarów Plastar Grease oznaczający 90 proc. oszczędności, niski poziom hałasu oraz znaczne obniżenie poziomu zużycia energii elektrycznej.

Toyo Machinery & Metal Co. istnieje od 1925 r. W 1970 r. firma połączyła się z grupą Hitachi. Stały rozwój technologiczny opiera się na współpracy z Działem Rozwoju w laboratoriach Hitachi, gdzie opracowano wspólnie między innymi innowacyjne rozwiązania w dziedzinie kontroli mikrokomputerowej czy w zakresie technologii związanych z ergonomią.

Czytaj więcej: Wtryskarki 448

brak
 

Przedstawiciel włoskich producentów urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska