BASF stawia na Ecovio i Ecoflex

BASF stawia na Ecovio i Ecoflex
Koncern BASF zapowiedział oddanie do eksploatacji linii produkcyjnej dla tworzywa Ecoflex. Instalacja będzie działać w Ludwigshafen, a jej start nastąpi jeszcze w tym roku. Tym samym niemiecki gigant oczekuje znaczącego wzrostu rynku biologicznie degradowalnych tworzyw sztucznych do 2020 r.

W dziedzinie biologicznie degradowalnych i nadających się do kompostowania tworzyw sztucznych dla rolnictwa BASF skoncentruje się w przyszłości na produktach Ecoflex i Ecovio. W związku z tym z dniem 1 czerwca 2010 r. koncern wycofał dodatek Envirocare dla oksydegradowalnych tworzyw sztucznych. Envirocare pochodziło z asortymentu firmy Ciba AG i stosowane było w produkcji mulczów foliowych z polietylenu dla rolnictwa.

Wraz z produktami Ecoflex i Ecovio BASF już od wielu lat oferuje biologicznie degradowalne tworzywa sztuczne do produkcji mulczów foliowych i wielu innych zastosowań.

Na koniec tego roku planowane jest zwiększenie możliwości produkcyjnych linii produkcyjnej Ecoflex w Ludwigshafen do 60 tys. ton rocznie. - W ten sposób można będzie odpowiedzieć na rosnący popyt. Nasz firma postawiła na biologicznie degradowalne tworzywa sztuczne, które zgodnie ze standardami europejskiej normy EN 13432 są w pełni biologicznie degradowalne i nadają się do kompostowania - mówi Jürgen Keck, szef globalnego pionu biologicznie degradowalnych tworzyw sztucznych w BASF w Ludwigshafen. - Standardy te są istotne z naszego punktu widzenia i wymagają określonych właściwości ekologicznych, które nasze produkty mogą zaoferować.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska