BASF wychodzi z płynnych masterbaczy

BASF wychodzi z płynnych masterbaczy
Koncern BASF poinformował o sprzedaży swojego oddziału produkującego płynne koncentraty barwiące na rzecz spółki Audia International. Zbycie instalacji zlokalizowanej we francuskiej miejscowości Clermont de l'Oise ma nastąpić w połowie bieżącego roku. Strony nie ujawniły szczegółów finansowych transakcji.

Jednocześnie BASF zaznacza, iż w dziale masterbaczy zamierza skupić się na koncentratach stałych i proszkowych, produkowanych w zakładach w Kolonii. Spółka nie zamierza kontynuować działalności w niszowym segmencie masterbaczy płynnych.

Tymczasem dla spółki Audia przejęcie produkcji od BASF jest strategicznym posunięciem, stanowiącym kolejny etap rozwoju na europejskim rynku. Przejęte aktywa będą włączone do Uniform Color Company, spółki córki Audia International.

Audia International to spółka prowadząca działalność w zakresie compoundingu, barwników oraz dystrybucji. Oprócz Uniform Color Company w jej skład wchodzą spółki Washington Penn Plastic Co, Inc. oraz Southern Polymer, Inc. Grupa posiada obecnie w Ameryce Północnej i Europie 10 zakładów produkcyjnych, w których zatrudnia ponad 1000 osób.

Czytaj więcej: Koncentraty barwiące 34

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska