Ball rozbudowuje holenderską fabrykę puszek

Ball rozbudowuje holenderską fabrykę puszek
Firma Ball Packaging Europe zapowiedziała rozbudowę swoich zakładów zlokalizowanych w holenderskiej miejscowości Oss. W maju 2015 roku spółka zamierza uruchomić nową linię do produkcji aluminiowych puszek o pojemności 0,5 l.

- W krajach Beneluksu coraz więcej browarów decyduje się na rozlewanie piwa do puszek - powiedział Colin Gillis, prezydent Ball Packaging Europe. - Zakłady w Oss to obecnie jedyna fabryka puszek do napojów w Holandii. Ich rozbudowa nie tylko wzmocni naszą pozycję na rynku lokalnym i na obszarze Beneleksu, lecz także w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Rozbudowa fabryki będzie się wiązała z zatrudnieniem nowych pracowników oraz z realizacją planu szkoleniowego. Ball Packaging jest obecnie największym pracodawcą w 70-tysięcznym miasteczku położonym blisko granicy z Niemcami.

Zakłady w Oss powstały w roku 1953, pierwotnie jako fabryka puszek stalowych Thomassen & Drijver. W 1971 roku zainstalowano w nich pierwszą w Europie linię do produkcji puszek dwuelementowych. W roku 1997 uruchomiono pierwszą linię do produkcji puszek aluminiowych, a od roku 2005 produkuje się w Oss wyłącznie puszki wykonane z tego materiału. W 2012 roku rozpoczęto produkcję smukłych puszek o pojemności 0,2 i 0,33 l.