Base Black: łatwe dostosowanie i stała dostępność

Base Black: łatwe dostosowanie…

Dzięki nowej mieszance masterbatch Base Black do polipropylenu (PP), firma Grafe z Blankenhain opracowała wydajną alternatywę dla najpopularniejszych czarnych kolorów dla przemysłu motoryzacyjnego, która oprócz stałej dostępności (próbki do testów produkcyjnych są wysyłane tego samego dnia) oferuje również znacznie korzystniejszy poziom cen w porównaniu z tradycyjnym kolorem OEM. Ponadto, mieszankę masterbatch można również dowolnie dostosowywać.

- Nasza mieszanka masterbatch Base Black już teraz osiąga doskonałe wartości barw przy standardowych parametrach w procesie produkcyjnym, które są zgodne z tolerancją OEM i tylko nieznacznie odbiegają od standardowych kolorów - mówi Lars Schulze, szef działu rozwoju kolorów i materiałoznawstwa, wskazując na tylko minimalne różnice przy porównywaniu wartości kolorów L*a*b*, na przykład w Audi/VW, Daimler, Renault/Dacia, Tesla czy BMW. Ideą stojącą za tym rozwiązaniem jest osiągnięcie szybkiego wstępnego próbkowania, co można osiągnąć poprzez optymalizację procesu - dodaje.

lars-schulze-c-grafe
Lars Schulze, szef działu rozwoju kolorów i materiałoznawstwa Grafe

- Cieszymy się, że możemy wspierać naszych klientów w końcowym etapie optymalizacji w celu uzyskania idealnie dobranego koloru, co jest możliwe dzięki temu, że mieszankę Base Black można dostosować już w procesie produkcyjnym poprzez minimalne zmiany parametrów: na przykład zmiany w dozowaniu, temperaturze przetwarzania lub ciśnieniu - wyjaśnia Johannes Grau, Strategic Accounts Mobility Solutions. Nasz produkt jest alternatywą dla powszechnie stosowanych specjalnych regulacji, które są konfigurowane w zależności od polimeru i komponentu - dodaje. Nasze rozwiązanie pozwala też obniżyć koszty magazynowania.

Grau zwraca uwagę na kompleksowy pakiet usług - oferujemy wsparcie w postaci naszego wieloletniego doświadczenia w zakresie rozwoju produktów, procesu zatwierdzania u producentów OEM i podczas produkcji seryjnej. Grafe oferuje szeroką gamę mieszanek kolorystycznych OEM i dostarcza koncentraty masterbatch oraz mieszanki do wnętrz samochodowych renomowanym producentom, takim jak Audi, Bentley, BMW, Ford, Iveco, Jaguar, Lamborghini, Land Rover, MAN, Mercedes-Benz, Opel, Peugeot/PSA, Porsche, Renault, Seat, Škoda, Volvo i Volkswagen. Grupa działa ściśle według norm DIN EN ISO 9001, IATF 16949 oraz ISO EN 50001, na co posiada stosowne certyfikaty.


johannes-grau-c-grafe
Johannes Grau, Strategic Accounts Mobility Solutions, Grafe

Produkty są sprawdzane przed dostawą przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów we własnym laboratorium z użyciem najnowszych technologii testowania. Dalsze kompetencje, które wpływają na jakość i kontrolę materiałów, pochodzą od pracowników działu analitycznego, centrum projektowania kolorów i centrum technicznego, którzy w sumie stanowią około jednej trzeciej wszystkich pracowników. Firma koncentruje się na opracowywaniu innowacyjnych produktów we współpracy z instytutami badawczymi i projektowymi. Dzięki doświadczeniu i elastyczności w różnych procesach produkcyjnych, produkty Grafe są dostępne niemal natychmiast i bez żadnych zakłóceń.

2023-07-20-grafe-base-black-c-grafe

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe i smarne, antyblokery, stabilizatory UV, uniepalniacze

Polska, 42-700 Lubliniec, K. Miarki 15/4