Battenfeld dostarczył wtryskarkę

Battenfeld dostarczył wtryskarkę
Firma Battenfeld Polska dostarczyła i uruchomiła kilka dni temu, w firmie EKA Production hydrauliczną wtryskarkę HM 400/2250 B4. To jeden z najbardziej nowoczesnych produktów koncernu Battenfeld.

EKA Production to firma z 22 - letnią tradycją. Swoją działalność rozpoczęła od produkcji artykułów z tworzyw sztucznych. W 1993 r. nastąpił dynamiczny rozwój firmy zapoczątkowany wprowadzeniem do produkcji 27 elementowego kompletu łazienkowego.

Sukces rynkowy kompletu przyniósł 10-krotne zwiększenie obrotów firmy. Pozwoliło to na wybudowanie w 1996 r. własnego nowoczesnego zakładu produkcyjnego. W 2006 r. spółka uruchomiła nowoczesne linie lakiernicze. Niedawno zaczęły działać kolejne dwie, mniejsze linie lakiernicze z przeznaczeniem do malowania dwu tonowego (bi-color). Siedziba EKA Production znajduje się w podwarszawskim Izabelinie.

W tej chwili firma dysponuje fabryką o powierzchni 1,6 tys. mkw. Posiada też wszechstronny i nowoczesny park maszynowy. Składa się na niego blisko 30 wtryskarek o sile zamykania od 100 do 1800 ton z masą wtrysku do 10 kg.

Pod koniec lipca wzbogaciła się o kolejną maszynę. Wtryskarkę z serii HM 400/2250 B4 dostarczył Battenfeld.


Jak przedstawia się charakterystyka nowej maszyny? Opisują ją następujące właściwości: średnica ślimaka 65 mm, objętość wtrysku 981 g, siła zamknięcia 400 t, maksymalna wielkość otwarcia formy 975 mm, wysokość form 400 mm (maksymalna. 1375 mm).

Jeśli chodzi natomiast o prześwit między kolumnami, to osiąga on wartości 900 na 710 mm. Z kolei wymiary płyty, to 1450 x 1350 mm, a średnica otworu centrującego: przód - 175 mm, tył - 175 mm.

Seria wtryskarek HM 400 została wprowadzona na rynek przez koncern Battenfelda dwa lata temu. Od tego czasu stanowi uzupełnienie maszyn hydraulicznych.

Co wiadomo o tym modelu wtryskarek?

Zastosowane wysokowydajne sterowanie Unilog B4 stwarza doskonałe warunki dla kontroli i dokumentacji prowadzonego przez HM procesu. Jeśli chodzi o cechy szczególne wtryskarki, to zaliczyć można do nich m.in duże płyty mocujące wykonane jako płyty prostokątne.

Dwupłytowa konstrukcja układu zamykania zapewnia doskonałą równoległość płyt mocujących i stawia niewielkie wymagania w zakresie konserwacji. Prowadzenie oparte jest na czterech cylindrach zamykających, co zapewnia szybkie i równomierne wywarcie siły zamykania.

Jednostka wyposażona jest w centralny wypychacz. Dzięki precyzyjnemu prowadzeniu liniowemu płyt układ zamykania pozwala na zastosowanie ciężkich form. Odbiór wyprasek możliwy jest w trzech kierunkach. Wszystkie ślimaki mają stały stosunek długości do średnicy wynoszący 22:1.


Większość ślimaków charakteryzuje się ciśnieniem wtrysku rzędu 2000 bar. Bezpośredni hydrauliczny napęd ślimaka zapewnia wysoką wydajność plastyfikacji. Napęd, poprzez energooszczędną pompę DFEE z regulacją elektryczną, umożliwia osiągniecie bardzo krótkich czasów cyklu.

Co ważne, poprzez zastosowanie opcjonalnie drugiej pompy, można osiągnąć bardzo wysoką szybkość wtrysku, a także ruchy równoległe.

Firma Battenfeld istnieje od ponad 50 lat. W tym okresie wyprodukowała ponad 100 tys. wtryskarek i innych urządzeń przeznaczonych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. W Polsce oddział koncernu działa od ośmiu lat.

Czytaj więcej: Wtryskarki 450 Umowy 120

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna