Battenfeld na targach K zorganizuje Dzień Polski

Gaz jest wtryskiwany do wnętrza wypraski, tworząc puste przestrzenie. Działając na tworzywo w czasie docisku i chłodzenia wypraski przeciwdziała on tworzeniu zapadnięć na powierzchni wyrobu. Wypraski uzyskiwane metodą wtrysku z gazem są lżejsze i mają lepsze parametry wytrzymałościowe. Dzięki zastosowaniu gazu, który przejmuje funkcję docisku, możemy znacznie zmniejszyć potrzebną do wykonania danej wypraski siłę zamykania. Żeby wykorzystać zalety techniki wtrysku z gazem konieczne jest dostosowanie konstrukcji detalu do jej wymagań.

Drugą z nowości pokazanych przez Battenfeld będzie wtryskarka typu TM. Przez ostatnie dziewięć lat koncern wyprodukował ponad 6 tys. maszyn tego rodzaju. Nowe urządzenie, przygotowane specjalnie na K2007, to wtryskarka kolanowa TM ze zmienioną konstrukcją układu zamykania i układem sterowania Unilog B6.

Formą wtryskową będzie nakrętka, krotność formy wyniesie 48, ciężar wypraski 2,2 gram, natomiast stosowanym tworzywem będzie LDPE. Czas cyklu osiągnie wartość 5 sekund. Wtryskarka będzie dodatkowo wyposażona w akumulator do szybkiego wtrysku, elektryczne dozowanie. Wyrzutnik będzie wykonywał ruchy równoległe.


- Nowy pięcioosiowy układ zamykania kolanowego został zbudowany z myślą poprawie kinematyki maszyny i pracy z jeszcze krótszymi czasami cykli – charakteryzują urządzenie przedstawiciele firmy Battenfeld.

W pracach produkcyjnych nad tą wtryskarką udało się zmienić konstrukcję płyt mocujących i ich prowadzenie. To nie koniec nowinek. Układ hydrauliczny został wyposażony w pompę DFEE, zamiast DFR. Na K2007 TM – B6 będzie oferowana w specjalnej cenie promocyjnej.

Oprócz wymienionych dwóch wtryskarek, na stoisku Battenfelda zaprezentowane zostaną również inne maszyny.

Dla przykładu będzie to wtryskarka do mikrowtrysków. W Polsce po raz pierwszy widzieliśmy ją w maju na targach Plastpol, na których to została wyróżniona medalem. W Düsseldorfie koncern przedstawi ją w nowej formie wzbogaconej o nowocześniejszą konstrukcję.

Będą też wtryskarki elektryczne pracujące w technologii LIM, wtryskarki pionowe ze stołem obrotowym, wtryskarki do wtrysku dwukolorowego zbudowane w oparciu o konstrukcję dwupłytową służące do pracy z formą wtryskową w postaci skrzynki narzędziowej i tworzywa HDPE/PP.

Czytaj więcej: Wtryskarki 446 Nowości 239

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna


Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże