Belownice HSM w firmie Euro Pool System

Belownice HSM w firmie Euro…
Firma HSM dostarczyła do oddziałów Euro Pool System już piątą w pełni automatyczną prasę.

Dotychczas dostarczone przez HSM belownice kanałowe są wykorzystywane do prasowania kartonów, butelek PET jak równie aluminiowych puszek po napojach. Od 2011 na Węgrzech pracują dwie prasy HSM VK 8818 R FU z przenośnikiem łańcuchowym o sile zgniotu 880 kN każda. Dobrze zagęszczone bele w zależności od materiału osiągają wagę do 700 kg przy wymiarach ok. 1100 x 750 x 600-1200 mm i są w pełni automatycznie 5-krotnie wiązane drutem.

Każda z pras wyposażona jest ponadto w perforator butelek PET, aby dzięki wstępnej obróbce można było osiągnąć lepszy stopień redukcji ich objętości. Ze względu na dotychczasową korzystną i bezproblemową współpracę w roku 2013 firma Euro Pool System zdecydowała się ponownie na dwie maszyny typu HSM VK 8818 R FU dla oddziału w Czechach. Wszystkie cztery urządzenia wyposażone są w napęd z regulowaną częstotliwością , który umożliwia ok. 40% zmniejszenie zużycia prądu w stosunku do konwencjonalnych napędów.

belownica hsm


W roku 2015 Euro Pool zamówił kolejną maszynę tego samego typu dla oddziału słowackiego, a w tym roku planowane są dalsze wspólne przedsięwzięcia.

Euro Pool System świadczy usługi logistyczne na rynku opakowań zwrotnych i wielokrotnego użytku dla świeżych produktów spożywczych. Dysponuje niebieskimi, zielonymi i czarnymi pojemnikami wielokrotnego użytku, które w ciągu roku rotują kilka milionów razy.

Czytaj więcej: Prasy 13 Recykling 573

Jesteśmy oddziałem firmy HSM Co. GmbH niemieckiego
 

Jesteśmy oddziałem firmy HSM Co. GmbH niemieckiego producenta belownic oraz niszczarek dokumentów

Polska