Bezpieczne pakowanie żywności

Bezpieczne pakowanie żywności
Bezpieczeństwo pakowania żywności jest jednym z kluczowych zagadnień w działalności firmy Henkel, czołowego światowego producenta środków klejących. Już dziś na platformie Food Safe Packaging Portal Europe ruszają webinaria, podczas których omawiane będą najistotniejsze aspekty problemu pakowania żywności.

W czasie internetowych spotkań eksperci firmy Henkel w dziedzinie klejów omawiać będą najnowsze badania w zakresie opakowań, wymagania stawiane opakowaniom stosowanym w przemyśle spożywczym oraz znaczenie innowacji w tej branży.

Nowa inicjatywa firmy Henkel skierowana jest zwłaszcza do osób zajmujących się bezpieczeństwem i jakością żywności, jak również projektantów opakowań i sprzedawców.

Pierwsze webinarium odbędzie się 6 czerwca i będzie stanowiło wprowadzenie do zagadnienia analizy bezpieczeństwa pakowania żywności. Kolejne odbywać się będą co tydzień i poświęcone będą między innymi takim tematom, jak ocena ryzyka toksykologicznego w firmie Henkel, znaczenie klejów dla bezpieczeństwa opakowań żywności, ocena ryzyka w łańcuchu dostaw i in.

Wszystkie seminaria rozpoczną się o godz. 10 czasu środkowoeuropejskiego i prowadzone będą w języku angielskim. W czasie ich trwania uczestnicy będą mogli zadawać pytania ekspertom firmy Henkel. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Food Safe Packaging Portal Europe.

Czytaj więcej: Webinarium 18