Bezpieczne przechowywanie materiałów niebezpiecznych w pomieszczeniach

Bezpieczne przechowywanie materiałów niebezpiecznych w pomieszczeniach
Firma asecos, europejski lider produkujący szafy bezpieczeństwa, wprowadza linię Q-CLASSIC jako rozwiązanie do właściwego i bezpiecznego przechowywania materiałów niebezpiecznych i łatwopalnych cieczy wewnątrz obszarów procesowych, pracowni i laboratoriów.

Niewłaściwe przechowywanie cieczy palnych, takich jak farby, odczynniki lub benzyny wiąże się z wysokim ryzykiem. Dlatego asecos jako ekspert i lider rynku opracował szafę bezpieczeństwa do przechowywania substancji łatwopalnych typ 90. Oznaczenie "Typ 90" mówi, że obudowa jest odporna na ogień przez okres do 90 minut - a przechowywane wewnątrz łatwopalne ciecze pozostają bezpieczne i nienaruszone. Szczególnie w miejscach niedostępnych szafy bezpieczeństwa typ 90 zapewniają maksymalną ochronę dla pracowników, mienia i środowiska, ponieważ odporność ogniowa 90 minut zapewnia wystarczającą ilość czasu na ewakuację oraz przybycie służb ratowniczych.

Niezwykle odporne szafy bezpieczeństwa z serii Q-CLASSIC zgodnie z normą EN 14470-1 są dostępne w szerokościach 60, 90 i 120 cm. Zintegrowana podstawa transportowa, różne rodzaje drzwi, które zamykają się samoczynnie w przypadku pożaru, powierzchnia odporna na zarysowania to niektóre cechy produktu. Ponadto szafy są wyposażone w zamek cylindryczny, oraz zaawansowany system wentylacji. Zintegrowana baza transportowa gwarantuje wysoką elastyczność odnośnie lokalizacji szafy i pozwala na łatwe jej przemieszczanie.

Ponadto szeroki zakres rozwiązań wyposażenia wnętrza pozwala zwiększyć przestrzeń w zależności od wielkości i pojemności wszystkich składowanych pojemników.

asecos