Biodegradowalne opakowania z tworzywa firmy BASF

Biodegradowalne opakowania…
Na wystawie Rynek Innowacji 2013, która odbyła się maju na warszawskim Torwarze, firma BASF zaprezentowała swoje najnowsze proekologiczne rozwiązania w zakresie tworzyw służących do produkcji opakowań.

Tradycyjne kubki i pojemniki na żywność pokryte są cienką warstwą polietylenu chroniącą papier przed zamoczeniem, ale jednocześnie znacznie utrudniającą recykling. Tymczasem zaprezentowany przez BASF materiał Ecovio FS Paper jest całkowicie biodegradowalny - w odpowiednich warunkach jego rozkład trwa zaledwie kilka tygodni.

Ecovio


Tworzywo Ecovio charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do wielu rodzajów papieru i tektur oraz właściwościami uszczelniającymi porównywalnymi do polietylenu. Rozwiązanie jest idealne do produkcji papierowych i tekturowych opakowań. W przeciwieństwie do tradycyjnych opakowań powleczonych polietylenem, produkty wykonane z nowego materiału można poddać przemysłowym procesom kompostowania.

Warto wspomnieć, że proces kompostowania posiada wiele zalet - dzięki niemu można ograniczyć ilość odpadów organicznych trafiających na składowiska, zmniejsza się emisję gazów cieplarnianych oraz można skuteczniej nawozić glebę. Spełnienie określonych wymagań w zakresie czasu rozkładu pozwala producentom na umieszczenie na opakowaniu odpowiedniego logo oznaczającego kompostowalność.

Normy kompostowaniabrak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska


Reportaże

Forum

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Prismatic

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-04-14

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08