Bioplastiki do produkcji opakowań kartonowych

 Bioplastiki do produkcji opakowań kartonowych
Tetra Pak jako pierwsza firma w branży ogłosiła, że wszystkie opakowania, które produkuje w Brazylii, będą zawierały polietylen o niskiej gęstości (LDPE) pochodzenia organicznego.

Dzięki użyciu papieru oraz bio-LDPE wytwarzanego z trzciny cukrowej, zawartość materiałów pochodzących ze źródeł odnawialnych w opakowaniach Tetra Brik Aseptic 1000 ml Base wrośnie do 82 proc.

W lutym 2014 roku Coca-Cola Brazil, jako pierwsza firma na świecie zaczęła pakować swoje soki marki Del Valle w nowe opakowania Tetra Pak. Do tej pory były one sprzedawane w tradycyjnych kartonach. Po udanym wdrożeniu projektu w Coca-Cola Brazil, program został rozszerzony na wszystkie 150 firm, które są klientami Tetra Pak Brazil – jest to w sumie ponad 13 mld opakowań rocznie.

- Jesteśmy bardzo dumni mogąc ogłosić, że jesteśmy pierwszą firma w branży, która używa LDPE pochodzenia organicznego w opakowaniach kartonowych - powiedział Charles Brand, wiceprezes ds. marketingu i zarządzania produktem w Tetra Pak. - Jesteśmy przekonani, że najlepszym sposobem na zabezpieczenie zrównoważonego rozwoju przemysłu opakowaniowego w przyszłości i sprostanie wyzwaniom, jakie stawia przed światową gospodarką powiększający się deficyt materiałów pochodzących z paliw kopalnych, jest stałe zwiększanie wykorzystania surowców odnawialnych. Naszym ambitnym celem jest stworzenie w 100 proc. odnawialnego opakowania – obecnie nasze kartony są odnawialne w średnio 70 proc. Nasz najnowszy projekt to ważny krok w tym kierunku.

LDPE produkowany przez firmę Braskem, wiodącego światowego producenta polimerów, ze źródeł odnawialnych i wykorzystywany przez Tetra Pak, ma te same właściwości fizyczne i chemiczne co polietylen wyprodukowany z paliw kopalnych. Klienci, którzy chcą stosować nowy materiał opakowaniowy nie muszą wprowadzać żadnych zmian w wykorzystywanych przez nich liniach produkcyjnych. Długoterminowym celem Tetra Pak jest rozszerzenie oferty wprowadzonej w Brazylii także na inne rynki.
Forum

Mzar80

Własna firma produkcyjna 2018-04-25

Plaseco69

PC ABS i HIPS 2018-04-24

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Reportaże